در مرحله حمله به ویروس کرونا هستیم

به گزارش وبلاگ دریا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه در حال حاضر در مرحله حمله به کرونا قرار داریم، تاکید نمود: کوشش می گردد مبتلایان پیش از وخامت حال و پیش از انتقال بیماری به سایر افراد جامعه، شناسایی شوند.

در مرحله حمله به ویروس کرونا هستیم

به گزارش وبلاگ دریا از ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا در جلسه امروز (12 خرداد) ستاد مدیریت و کنترل کرونای استان کرمانشاه با بیان اینکه در ماه های ابتدایی شیوع کرونا، کشور در حالت تدافعی قرار داشت، گفت: در آن روزها تمام کوشش و تمرکز ما بهبود فرایند درمان و جلوگیری از مرگ و میر افراد بود و عملا در لاک دفاعی رفته بودیم.

وی اضافه کرد: یک ماهی است که حمله به کرونا را آغاز نموده ایم و کوشش ما این است مبتلایان بیماری را قبل از اینکه راهی مراکز درمانی شوند شناسایی نموده و از شیوع هرچه بیشتر بیماری در جامعه پیشگیری کنیم.

گویا از مرحله غربالگری به عنوان یک مرحله ارزشمند در بحث مقابله با کرونا یاد کرد و اضافه کرد: زمانی این مرحله از کار موفقیت آمیز خواهد بود که مردم همکاری نموده و مبتلایان شناسایی شده ایزوله شده و قرنطینه شوند.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت به راه اندازی مراکز 16 ساعته در کشور اشاره نمود واضافه کرد: این مراکز 16 ساعت در روز فعالیت دارند تا ناقلین بیماری را شناسایی نمایند و در کنار آن بحث غربالگری اینترنتی و تلفنی هم در حال اجرا است.

گویا توضیح داد: در کنار بحث غربالگری، بسیار مهم است که به مردم آموزش داده گردد که بعد از ابتلا به بیماری چطور از خود مراقبت نموده و چطور مانع انتقال بیماری به دیگران شوند، چرا که اگر این مرحله از کار لحاظ نگردد قطعا با شیوع زیرپوستی بیماری روبرو خواهیم شد و مراکز درمانی مملو از بیمار می شوند.

این مسئول با خطرناک دانستن این تصور از سوی مردم که شرایط جامعه عادی شده، اضافه کرد: به هیچ عنوان شرایط کشور به لحاظ شیوع کرونا به حالت عادی برنگشته و در هیچ استانی شرایط عادی نداریم. مردم باید با جدیت رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت تاکید نمود: مردم باید بدانند کرونا همچنان در سطح جامعه وجود دارد و نباید مراسم و تجمعات و مجالس به حالت عادی برگردد.

گویا از تمام مسئولین استانها خواست تا تنها به اطلاع رسانی و مطلع سازی مردم نسبت به خطرات کرونا و رعایت نکات بهداشتی الزامی به وسیله صدا و سیما اکتفا ننموده و حتما از شیوه های اطلاع رسانی محلی در محلات مختلف و بویژه مناطق حاشیه نشین شهرها استفاده نمایند.

این مسئول همچنین از دستگاه های مختلف خواست جهت کنترل هرچه بهتر بیماری، از حضور کارمندان بیمار خود در محل کار خودداری نموده و اجازه دورکاری بدهند.

گویا توضیح داد: همچنین این ضرورت وجود دارد که در محل های شلوغ مانند فروشگاه ها و مال های عظیم پروتکل های بهداشتی با حساسیت بیشتری اجرایی شده و از ورود افراد بدون ماسک به این اماکن خودداری گردد.

این مسئول در انتها تاکید نمود: همه مردم و مسئولین باید همکاری نموده تا بتوانیم این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.

منبع: جام جم آنلاین

به "در مرحله حمله به ویروس کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مرحله حمله به ویروس کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید