سبق: وزیران خارجه عربستان و بحرین درباره ثبات منطقه گفت وگو کردند

به گزارش وبلاگ دریا، روزنامه سعودی سبق گفت که وزیر خارجه بحرین در تماس تلفنی با همتای عربستانی خود درباره تحولات منطقه و تقویت همکاری های فیمابین در زمینه کمک به ثبات منطقه گفت وگو کردند.

سبق: وزیران خارجه عربستان و بحرین درباره ثبات منطقه گفت وگو کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دریا، فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر خارجه عربستان امروز یک تماس تلفنی از همتای بحرینی خود دریافت کرد که در آن دوطرف درباره تحولات فعلی منطقه و جهان و روابط میان دو کشور گفت وگو کردند.

روزنامه سعودی سبق آورده است وزیر خارجه عربستان در گفت وگوی تلفنی با عبداللطیف بن راشد وزیر خارجه بحرین، روابط تاریخی و با سابقه دو کشور را ستود و بر اهتمام عربستان به تحکیم ارکان همکاری دو جانبه با بحرین در راستای منافع مشترک که آرمان های دو کشور و دولت را برآورده می سازد تاکید کرد.

از سوی دیگر الزیانی هم از آنچه تلاش عربستان برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه خواند قدردانی کرد.

وزیر خارجه بحرین با اشاره به حمایت رهبران دو کشور از تقویت روابط دوجانبه گفت که توسعه همکاری های مشترک میان عربستان و بحرین در همه زمینه ها از مسائل مورد اهتمام دو کشور است.

عربستان طی روزهای گذشته و در بحبوحه درگیری کشورش با بیماری کرونا تلاش می کند دولت صنعا را به پذیرش آتش بسی در یمن وادار کند که خود نیز به آن متعهد نبوده است.

بحرین هم از جمله کشورهای عضو ائتلاف سعودی است که از مارس 2015 در یمن مداخله نظامی کردند اما با گذشت این سال ها به هیچ کدام از اهدافشان برای تسلط بر این کشور دست نیافتند و فقط منجر به وقوع یک بحران انسانی و قحطی فراگیر، گسترش بیماری های مسری و نیز تخریب گسترده میراث تاریخی یمن شدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سبق: وزیران خارجه عربستان و بحرین درباره ثبات منطقه گفت وگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبق: وزیران خارجه عربستان و بحرین درباره ثبات منطقه گفت وگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید