معرفی اماکن دیدنی واتیکان ، راهنمای سفر به نماد مسیحیت در جهان

به گزارش وبلاگ دریا، در این مطلب از جاذبه های گردشگری واتیکان و اماکن دیدنی واتیکان می گوییم. واتیکان یکی از جاذبه های بسیار پر طرفدار و پربازدید در رم است. این کشور یک دولت شهر مستقل است. این کشور مستقل، از نماد های مسیحیت می باشد.سال 1929 با توجه به توافقی که بین سرسر مقدس، اسقف نشین کلیسای کاتولیک در شهر رم، و بنیتو موسیلینی، نخست وزیر وقت ایتالیا، واتیکان به عنوان یک کشور مستقل به وجود آمد. با توجه به سرشماری سال 2015، جمعیت این کشور حدود 1000نفر است. در سفر به واتیکان در نظر داشته باشید که این کشور در بیشتر کشورها سفارتخانه دارد و در بسیاری از سازمان های بین المللی نیز عضو است. حکومت این کشور پاپ سالاری است و ایتالیایی زبان رسمی آن است. سفرای این کشور و نماینده های پاپ به طور رسمی نماینده و سفیر سری مقدس هستند و نه خود واتیکان. در این کشوردو نوع گذرنامه صادر می شود، یکی گذرنامه دیپلماتیک و خدماتی است و آن را سریر مقدس صادر می کند و گذرنامه دیگر عادی است که واتیکان صادر می کند. از جمله مهم ترین درآمدهای این کشور، گردشگری است. اماکن دیدنی واتیکان وجاذبه ای گردشگری واتیکان هر گردشگری رو میتونه به سمت خودش بکشونه. این کشور به طور کامل در لیست میراث جهانی یونسکو واقع شده است. آب و هوای این کشور مدیترانه ای است و تابستان ها هوای گرم و خشک و رمستان ها هوای بارانی دارد. از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه، کلیسای سن پترو، میدان سن پترو، کلیسای سیستین، موزه های واتیکان، موزه مصری می باشد.

معرفی اماکن دیدنی واتیکان ، راهنمای سفر به نماد مسیحیت در جهان

آدرس و موقعیت دسترسی به این کشور

در شمال غرب شهر رم ایتالیا تپه ای به نام واتیکان وجود دارد، که این کشور بر روی آن واقع شده است. در سفر به واتیکان این نکته رو بدونید که فرودگاه ندارد، از همین رو برای دسترسی به آن باید ابتدا به شهر رم آمد و سپس از این شهر راه های مختلفی برای رسیدن به این کشور و تماشای اماکن دیدنی واتیکان وجود دارد.

مترو: یک ایستگاه از متروی شهر رم بیرون از دیوارهای این کشور واقع در اتاوانیو وجود دارد. این ایستگاه در خط A مترو واقع شده است. بعد از پیاده شدن در این ایستگاه، با 5 دقیقه پیاده روی به میدان سن پیترو و موزه های این کشور می رسید.

اتوبوس عمومی: اتوبوس های بسیاری برای مقصد این کشور وجود دارند. خطوط شاتل شماره 40 و 64، مدام از مرکز شهر به سمت واتیکان در حال حرکت هستند. اما ایستگاه مرکزی وجود ندارد که تمامی خطوط از آن گذر کند. در ادامه خطوط اتوبوسی که بیشتر در دسترس هستند، و نقاط توقف شان، آورده شده است.

شماره 40: (این اتوبوس ها پرسرعت و با تعداد توقف محدود هستند) Termini -میدان ونیزی - میدان Argentina - میدان Pia

شماره 64: Termini -میدان ونیزی - واتیکان

شماره 62: میدان Repubblica - پله های اسپانیایی (Spanish Steps) - میدان ونیزی - میدان Argentina - واتیکان

پیاده: پیاده روی یکی از راه های مجذوب کننده برای گردشگران در رسیدن به این کشور می باشد. با پیاده روی می توان مکان های دیگری از رم را دید. از میدان ناونا (Navona) که در مرکز شهر رم قرار داد تا واتیکان تنها 15 تا 20 دقیقه راه است. با توجه به این که از چه مسیری پیاده روی می کنید، جاذبه های دیدنی مختلفی بر سر راه شما هستند. در نقشه زیر این مسیر ها آورده شده است.

نکات مهم در سفر به واتیکان

در مجموعه اماکن دیدنی واتیکان در سفر به واتیکان حدودا 15 یورو، هزینه بازدید از موزه های این کشور و کلیسای سیستین 6 یورو هزینه بازدید از گنبد سنت پتر است. بازدید از کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر رایگان می باشد.برای بازدید از موزه های واتیکان و کلیسای سیستین در مجموعه جاذبه های گردشگری نمی توانید بلیت جداگانه تهیه کنید، این دو یک بلیت ترکیبی دارد.

بلیط های سفری خود را در تابستان تهیه کنید.

در سفر به واتیکان برای بازدید از این کشور ویا از اماکن دیدنی واتیکان و جاذبه های گردشگری واتیکان باید شلوار بلند و لباس آستین بلند داشته باشید، غیر از این نمی توانید وارد آن شوید. همچنین کله پشتی و کیف بزرگ به همراه نداشته باشید بهتر است، چون در یکی از مکان های دیدنی واتیکان و یا جاذبه های گردشگری واتیکان آن ها بازرسی می کنند.

منبع: همگردی

به "معرفی اماکن دیدنی واتیکان ، راهنمای سفر به نماد مسیحیت در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی اماکن دیدنی واتیکان ، راهنمای سفر به نماد مسیحیت در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید