مهلت شرکت دانش آموزان هفتم و هشتم در آزمون های سلامت روان ، دانش آموزان به این سایت مراجعه نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش مهلت دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم متوسطه را برای شرکت در آزمون های غربالگری و سلامت روان اعلام نمود.

مهلت شرکت دانش آموزان هفتم و هشتم در آزمون های سلامت روان ، دانش آموزان به این سایت مراجعه نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، مرکز توسعه آموزش مجازی، فناوری و امنیت اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد که آزمون سلامت روانی رفتاری و غربالگری پایه روانشناختی در سامانه my.medu.ir فعال شده است.

آزمون سلامت روانی رفتاری برای دانش آموزان پایه هفتم و آزمون غربالگری پایه روانشناختی برای دانش آموزان پایه هشتم برگزار می گردد و دانش آموزان حداکثر تا تاریخ 20 خرداد ماه 1402 فرصت دارند که به وسیله ورود به سامانه یاشده، در این آزمون ها شرکت نمایند.

در این اطلاعیه که در در کانال اطلاع رسانی مرکز فوق در شبکه شاد منتشر شده، بعلاوه خطاب به مدیران مدارس آمده است: مدیران با توجه به اینکه پس از سرانجام امتحانات نوبت دوم، دانش آموزان در اختیار شما نیستند؛ لطفا روزانه و مکرر تاکید کنید در اسرع وقت آزمون غربالگری را انجام دهند.

پیش از این، باقرزاده معاون پرورشی و وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این باره گفته بود: نظام مراقب اجتماعی دانش آموزان (نماد) با غربالگری دانش آموزان در مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم به صورت سامانه ای شروع شد. در مرحله نخست، پنج میلیون و 100 هزار نفر از دانش آموزان غربال می شوند. غربالگری در پایه های سوم و ششم ابتدایی، هفتم و هشتم متوسطه اول، دهم و یازدهم متوسطه دوم با استفاده از آزمون های غربالگری و سلامت روان انجام خواهد شد.

به گفته وی، پس از شناسایی دانش آموزان نیازمند دریافت خدمات، ارائه خدمات هدایت و مشاوره به آنان در مراکز مشاوره آموزش و پرورش صورت می گیرد. امروزه با توجه به هجوم آسیب های اجتماعی، شناسایی به موقع بچه ها و نوجوانانی که نیازمند یاری هستند، بسیار دارای اهمیت است، از این رو یاری به اجرای مطلوب فرایند غربالگری و همکاری تمامی حوزه های وزارت آموزش و پرورش در دستیابی به اهداف مهم این کار، ضرورتی غیر قابل انکار است.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهلت شرکت دانش آموزان هفتم و هشتم در آزمون های سلامت روان ، دانش آموزان به این سایت مراجعه نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت شرکت دانش آموزان هفتم و هشتم در آزمون های سلامت روان ، دانش آموزان به این سایت مراجعه نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید