مواضع اسلام ستیزانه ماکرون با هدف سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریتش است

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران، گروه بین الملل - زهرا میرظفرجویان: اخیراً، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه آشکارا از اقدامات ضد اسلامی حمایت کرده است. اظهارات اسلام ستیزانه وی پس از کشته شدن یک معلم فرانسوی توسط مهاجمی 18 ساله اهل چچن بیان شد.

مواضع اسلام ستیزانه ماکرون با هدف سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریتش است

وی در پیامی توئیتری نوشت: هیچ چیز باعث عقب نشینی ما نمی شود. ما به تمامی اختلافات با روحیه صلح احترام می گذاریم. هرگز سخنان نفرت انگیز را نمی پذیریم و از بحث منطقی دفاع می کنیم. همواره از کرامت انسانی و ارزش های جهانی حمایت خواهیم کرد.

او با تعمیم دادن رفتار و عملکرد یک فرد 18 ساله٬ در اظهاراتی توهین آمیز مدعی شد که اسلام دینی در بحران است. حمایت ماکرون از توهین ها به اسلام و پیامبر اکرم موجی از واکنش های منفی را در میان ملت های مسلمان به دنبال داشته است.

در این راستا وبلاگ دریا گفتگویی را با دنیز جانر پژوهشگر و کارشناس مسائل بین الملل از کشور ترکیه انجام داده است که در ادامه می آید.

جانر در رابطه با اظهارات اخیر ماکرون گفت: همانطور که می دانید در سالهای اخیر اظهارات و رفتارهای اسلام ستیزانه در اروپا افزایش یافته است و می توان گفت که این اظهارات اخیر ماکرون نیز٬ به رفتارهای اسلام ستیزانه در اروپا افزوده شد.

وی افزود: هدف ماکرون از بیان اظهار نظرهای تحریک آمیز٬ پوشاندن سو مدیریت خود در کشور و همچنین سیاست های ناموفق اقتصادی و اجتماعی دولتش است.

جانر با اشاره به تظاهرات های ضد دولتی در فرانسه در سالهای اخیر گفت: از زمان شروع تظاهرات های ضد دولتی از تاریخ 17 نوامبر سال 2018 در فرانسه ٬ 11 نفر از مردم این کشور طی یکسال جان خود را در جریان این تظاهرات ها از دست دادند؛ اما ماکرون ترجیح می دهد به جای متمرکز شدن بر مسائل و بی عدالتی های اجتماعی کشورش٬ تاختن به اسلام را در دستور کار خود قرار دهد.

وی در ادامه گفت: اظهارات اخیر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، احساسات میلیون ها مسلمان ساکن فرانسه را جریحه دار کرده است.

پژوهشگر و کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه فرانسه میلیاردها دلار با بسیاری از کشورهای اسلامی تجارت دارد٬ شرح داد: این کشور نباید وارد ماجرایی شود که باعث خشم همه مسلمانان در سراسر جهان شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مواضع اسلام ستیزانه ماکرون با هدف سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریتش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع اسلام ستیزانه ماکرون با هدف سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریتش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید