واکنش دولت افغانستان به حملات طالبان: جنگ تا برقراری آتش بس ادامه دارد

به گزارش وبلاگ دریا، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که نیروهای این کشور برای تامین صلح می جنگند بنابراین تازمانی که طالبان آتش بس نکنند، جنگ نیز ادامه خواهد داشت.

واکنش دولت افغانستان به حملات طالبان: جنگ تا برقراری آتش بس ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دریا، همزمان با آغاز سال نو میلادی، طالبان به سه ولایت در شمال افغانستان حمله کردند که دستکم 27 نیروی امنیتی این کشور کشته شدند.

روح الله احمدزی سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در واکنش به افزایش حملات طالبان اظهارداشت که مخالفان مسلح هنوز گام واقعی بسوی صلح برنداشته اند.

وی اضافه کرد: وظیفه نیروهای امنیتی افغان دفاع از مردم و هدف قرار دادن گروههای تروریستی است بنابراین تا زمانی که آتش بس برقرار نشود، جنگ نیز ادامه خواهد داشت.

وزارت دفاع افغانستان روز گذشته نیز در حالی از کشته شدن ده ها عضو طالبان خبر داد بود که رسانه ها به نقل از مقامات امنیتی در ولایت های تخار، بلخ و قندوز تایید کردند که 27 نیروی امنیتی کشته شده اند.

جان بس سفیر آمریکا که به تازگی دوره کاری اش در افغانستان به خاتمه رسیده است نیز به طلوع نیوز گفت که آمریکا بدنبال آتش بس تنها با طالبان نیست بلکه نیروهای افغان نیز باید در آن سهیم شوند.

به گزارش رادیو آزادی، طالبان از گفت وگو و برقراری آتش بس با دولت افغانستان همواره خودداری کرده است و آمریکا را طرف اصلی مذاکرات با این گروه می داند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش دولت افغانستان به حملات طالبان: جنگ تا برقراری آتش بس ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دولت افغانستان به حملات طالبان: جنگ تا برقراری آتش بس ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید