جایزه لبوویتز 2023 به دو فیلسوف زن رسید

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از دیلی نوز،جایزه لبوویتز که از سوی انجمن فی بتا کاپا (ΦBK) و با مشارکت انجمن فلسفه آمریکا (APA) اهدا می گردد، به دو فیلسوف که دیدگاه هایی متضاد- نه لزوما مخالف- درباره یک مساله مهم فلسفی- از موضوعات معاصر و فراگیر فلسفه- دارند، تعلق می گیرد.

جایزه لبوویتز 2023 به دو فیلسوف زن رسید

برندگان به وسیله کمیته ای انتخاب می شوند که به طور مشترک به وسیله انجمن فی بتا کاپا و انجمن فلسفه آمریکا مشخص می گردد. در انتخاب برندگان، کمیته نامزدهایی را در نظر می گیرد که به موضوعات مهم فلسفی با استفاده از روش شناسی و دیدگاه های گوناگون می پردازند و با این کار، می توانند ایده های مهم فلسفی را به مخاطبان متخصص و غیرمتخصص منتقل نمایند.

بخشی از سمپوزیوم لبوویتز، هر سال به این جایزه اختصاص دارد و با حضور اعضای انجمن فلسفه آمریکا برگزار می گردد. انجمن فی بتا کاپا، برای ترویج رشته فلسفه در میان طیف بیشتری از مخاطبان، مراسم اهدای این جایزه را به طور عمومی برگزار می نماید.

کریستی داتسون، استاد فلسفه دانشگاه میشیگان و حوزه تخصصی او، معرفت شناسی، متافلسفه و فلسفه زنان (به ویژه زنان رنگین پوست و فمینیسم سیاه پوستان) است. وی روی این پروژه کار می نماید که چگونه نگرانی های مرتبط با دانش، در استمرار و پنهان کردن ظلم نقش دارند. او مقالات مختلفی در ژورنال های مرتبط با معرفت شناسی سیاسی، فلسفه فمینیسم سیاه پوستان و متافلسفه منتشر نموده است. نژاد، دورگه بودن و دوگانگی از جمله کتاب های اوست.

دکتر سیگل، استاد فلسفه فکر دانشگاه هاروارد است و به طور تخصصی روی فلسفه فکر، معرفت شناسی و فلسفه زبان کار می نماید. از جمله کتاب های او می توان به محتوای تجربه بصری و عقلانیت ادراک اشاره نمود.

جایزه لبوویتز شامل 25 هزار دلار برای هر برنده و انتشار مقاله مشترک در نشریه انجمن فلسفه آمریکاست. پروژه داتسون و سیگل که برنده جایزه شده، هنجارهای توجه است و این دو نفر، در نشست انجمن فلسفه آمریکا که فوریه 2024 در نیواورلئان برگزار می گردد، در این زمینه سخنرانی خواهند داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جایزه لبوویتز 2023 به دو فیلسوف زن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه لبوویتز 2023 به دو فیلسوف زن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید