پسکوف: از گاز برای تنبیه احدی استفاده نمی کنیم

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی دولت روسیه امروز سه شنبه در جمعه خبرنگاران اعلام کرد که مسکو قصد ندارد از گاز به نام ابزاری برای اعمال فشار به کشورهای دیگر به ویژه اوکراین استفاده کند.

پسکوف: از گاز برای تنبیه احدی استفاده نمی کنیم

پسکوف در همین رابطه گفت: خیر، این حقیقت ندارد. روسیه هرگز از گاز برای تنبیه کسی استفاده نکرده است، نمی کند و قصدش را هم ندارد.

سخنگوی کاخ کرملین اضافه نمود: روسیه ضامن مطلق امنیت انرژی کل قاره اروپا بوده و هست.

وی ادامه داد: روسیه از گاز منحصرا در جهت منافع خودش، در جهت منافع مردم مان و برای افزایش رفاه روس ها و به طور انحصاری برای تجارت، استفاده می کند.

پسکوف همچنین ذکر کرد: استفاده از گاز از این طریق هم کاملا با منافع مصرف کنندگان در اروپا و همچنین کشورهایی مطابقت دارد که در صورت مقرون به صرفه بودن حمل و نقل گاز، فرصت این کار را فراهم می کنند.

سخنگوی کاخ کرملین به این واقعیت اشاره کرد که قرارداد بین روسیه و مجارستان بر اساس مناسب ترین شرایط اقتصادی منعقد شده است.

اظهارات پسکوف در حالی مطرح می شود که مجارستان روز دوشنبه یک قرارداد بلند مدت تازه با شرکت گازپروم برای تامین گاز از طریق دور زدن اوکراین، امضا کرد.

قبل از انعقاد توافقنامه مذکور، کی یف از این توافق ابراز ناامیدی کرد و قول داد که برای ارزیابی پایبندی این توافق به قوانین انرژی اروپا به کمیسیون اروپا مراجعه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پسکوف: از گاز برای تنبیه احدی استفاده نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسکوف: از گاز برای تنبیه احدی استفاده نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید