پورموسوی: بازی با استقلال را از جدول خارج نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: آرزو می کنم نتیجه بازی فردا به شکلی رقم بخورد که احتیاج نباشد سهرابی دوباره از پارس جنوبی یا پیکان عذرخواهی کند.

پورموسوی: بازی با استقلال را از جدول خارج نمایند

به گزارش وبلاگ دریا، سیروس پورموسوی در نشست خبری پیش از ملاقات مقابل پیکان گفت:متاسفانه فضای فوتبال پرتنش شده که بخش از آن به اشتباهات داوران و عدم رعایت پروتکل ها مربوط می گردد. اگر قانونی با آن برخورد کنیم اتفاقات دیگری می افتد. برگزاری بازی های معوقه در بدترین زمان است که اگر یکی یکی به آنها اشاره کنم شاید خیلی از حدس و گمان ها تعیین گردد.

وی اضافه نمود: طبق مدارکی که فدراسیون فوتبال آنالیز نموده و نامه های آن هم از 15 تیر ماه موجود است وقتی آزمایشات و تست های مربوط به استقلال آنالیز می گردد، نامه ای از فدراسیون به این باشگاه ارسال می گردد که شما 25 درصد را ندارید و باید مسابقات تان را انجام بدهید. این 9 نفر باید در راستای آزمایی شرکت نمایند که از بین آنها 4 نفر شرایط را داشتند.نامه آن موجود است و اسامی 43 بازیکن استقلال نشان می دهد 25 درصد را شامل نمی شوند.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی بیان کرد چون پارس جنوبی مدارک نداده تصمیم گرفتیم بازی مجدداً برگزار گردد، احتیاجی نبود پارس جنوبی مدارک دهد چون مستندات در اختیار فدراسیون پزشکی ورزشی بوده، بخشی از این مدارک هم دست آقای جاودانی است و امیدواریم او که در کمیته انضباطی است به کمیته استیناف تحویل بدهد.

پور موسوی توضیح داد: بحث دوم در خصوص انجام بازی ها است، معمولا وقتی مسابقات عقب افتاده، به هر دلیل اگر قرار است دوباره انجام گردد باید بعد از تاریخ اعلام شده باشد. مسابقات تا هفته بیست و هفتم در دوم مرداد اعلام شده بود و باید بازی های معوقه در آن تاریخ برگزار گردد. با توجه به اینکه تیم ها بعد از چندین ماه تعطیلی وارد مسابقات شدند و فدراسیون می دانست که فشار روی بازیکنان است، وقفه ای 9 روزه را به وجود آورد تا تیم ها بتوانند دوباره تست بدهند و پروتکل ها را رعایت نمایند و بازیکنان با توجه به خستگی ها و مصدومیت ها بتوانند سه هفته پایانی را انجام بدهند، متأسفانه فکر می کنم برگزاری مسابقات در پنجم و ششم خیلی به تیم هایی مانند پارس جنوبی لطمه وارد می نماید. کمیته استیناف هنوز رأی را اعلام ننموده و جالب است به ما بیان کردند شما باید تا پنجم مدارک بدهید و روز ششم برای ما مسابقه گذاشتند.

سرمربی پارس جنوبی اضافه نمود: اگر هر دو تیم در جم حضور پیدا نمایند و رأی سه بر صفر اعلام گردد چه اتفاقی می افتد؟ با توجه به اینکه دو تیم این همه هزینه می نمایند و در آنجا مستقر می شوند یا عکس این ماجرا، ما به دنبال این هستیم که مستنداتی که باید کمیته پزشکی به کمیته انضباطی و استیناف ارائه بدهد را ما تهیه کنیم و ما باید این مدارک را کامل کنیم.

وی در خصوص بازی فردای پارس جنوبی مقابل پیکان گفت: خدا را شکر بعد از اینکه به مجموعه پارس جنوبی اضافه شدم اتفاقات خوبی رقم خورد. مسؤولین شهری و استانی به تیم نزدیک شدند. رئیس منطقه ویژه پارس یاری می نماید، مجموعه مدیریت باشگاه بازیکنان و کادر فنی مصمم هستند تا در ادامه نتایج خوبی بگیریم، خدا را شکر اولین حضور من با کسب سه امتیاز با ارزش همراه شد.

وی در خصوص تقابل با عبدالله ویسی بیان کرد: ویسی همواره برای من قابل احترام است. او دوست و همبازی من بوده، سه سال به عنوان همکار در کنارش بودم. توانستیم در جایی که هیچکس فکرش را نمی کرد با استقلال خوزستان قهرمان شویم و خاطرات خیلی خوبی از هم داریم. مطمئنم با تفکرات هم آشنا هستیم، خوشحالم فردا با مکوندی، ویسی و دیگر اعضای کادر فنی پیکان که بچه های خوزستان هستند تقابل داریم.کوشش می کنیم یک بازی بدون حاشیه برگزار گردد با اینکه خیلی حساس و مهم است و فقط به جنبه های زیبایی فوتبال و روح جوانمردی فکر می کنیم و کوشش می کنیم به آنجا برسیم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در خصوص قضاوت یک داور جوان در بازی مقابل پیکان گفت: آرزو می کنم نتیجه بازی طوری گردد که احتیاج نباشد سهرابی دوباره از تیمی یا از پارس جنوبی یا پیکان عذرخواهی کند،در کل ما موافق این هستیم که داور جوان به مجموعه داوران اضافه گردد. از همه داوران تشکر می کنم اما فکر می کنم چینش و انتخاب داور جوان بعد از 20 و چند هفته که قضاوتی در لیگ برتر نداشته باعث ایجاد هجمه می گردد. مثل ما مربیان که باید در زمانی خوب و به موقع از بازیکن جوان در ترکیب تیم مان استفاده کنیم، برخی انتخاب ها نباید باعث نگردد یک جوان بسوزد. کاش کمیته داوران تصمیم می گرفت که در شرایط بهتری از داور جوانش استفاده کند.

وی ادامه داد: برخی مسابقات هستند که نتایج شان فقط برای دو تیم تأثیرگذار نیست و در بالا و پایین جدول هم اثر می گذارد. امیدوارم داور قضاوت خوبی داشته باشد، شک نکنید در تمام جریان بازی یاری می کنیم که بازی خوب و سالمی برگزار گردد. آرزو می کنم برای او روز خوبی باشد. همه ما مربیان و همچنین کمیته داوران باید احتیاط بیشتری کنیم که جوان سوزی نگردد.

پور موسوی در خصوص اینکه چه تصمیمی برای بازی مقابل استقلال دارد، گفت: برای استقلال و هوادارانش احترام زیادی قائلم. این تیم یکی از تیم های عظیم ایران و آسیا است. شاید برخی بگویند به شما ارتباطی ندارد چون آن زمان سرمربی نبودید اما وقتی الان سرمربی تیم هستم وظیفه ام این است که از اتفاقاتی که رقم می خورد هر چند غیرعمد و سهوی باشد تذکراتی بدهم. اینکه کمیته استیناف می گوید باشگاه پارس جنوبی باید مدارک را به کمیته انضباطی بدهد اصلا ارتباطی به ما ندارد.

وی اعلام نمود: ما که نگفتیم بازیکن 4 اخطاره بازی داده که برویم فرم و فیلم بازی را بیاوریم، یا بگوییم کارت خدمت یا کارت مسابقاتش اشکال داشته است. این مسأله پزشکی بوده و مدارک پزشکی طبیعتاً در اختیار سازمان لیگ و ایفمارک است. حیدر بهاروند این مدارک را آنالیز نموده در 15 تیر به استقلال نامه داده و گفته فقط این 9 نفر تأیید شدند و 25 درصد را شامل نمی گردد و تازه این 9 نفر هم باید راستی آزمایی را طی نمایند که ببینیم چه اتفاقی می افتد و از آن 9 نفر هم فقط 4 نفر تأیید شدند.

وی اضافه نمود: همه باید به هم یاری کنیم، نبی اعلام نموده که تا پنجم فرصت ارائه مدارک دارید،پس چگونه ما ششم باید بازی کنیم؟ چون سهیل مهدی اعلام نموده اگر استیناف رأی بدهد ما حاضریم بازی را جابه جا کنیم. از او تقاضا دارم با توجه به اینکه بازی ما با پیکان و شاهین حساس است و برای اینکه فشار از روی دوش ما برداشته گردد این بازی (بازی معوقه مقابل استقلال) را از جدول خارج کند، در آن صورت استیناف هر تصمیمی بگیرد ما تبعیت می کنیم. ما می گوییم مدارک و مستندات مان این است و همه باید کوشش کنیم آرامش به فوتبال برگردد و آن چیزی که قانون می گوید را انجام دهیم. اگر قانون می گوید تجدید گردد ما حرفی نداریم، می گوییم اگر بازی قرار بود تجدید گردد چرا این نامه را فدراسیون به باشگاه استقلال ارسال نموده است؟

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در خصوص اینکه با این حساب به دنبال تغییر زمان بازی است، گفت: بحث رأی یک بحث است، ما می گوییم مدارک و مستندات موجود است و فدراسیون فوتبال، حیدر بهاوند و همکارانش تأیید نموده اند که به استقلال نامه داده اند که شما 25 درصد را ندارید. بحث دوم این است که اجازه بدهید کمیته استیناف رأی را صادر کند و بعد از آن تاریخ بگذارید. ما تابع قانون هستیم و هر چه قانون بگوید را انجام می دهیم. امیدوارم بازی خوبی فردا برگزار گردد و برای بازیکنانم آرزوی بهترین ها را دارم.

منبع: همشهری آنلاین

به "پورموسوی: بازی با استقلال را از جدول خارج نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورموسوی: بازی با استقلال را از جدول خارج نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید