پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد

به گزارش وبلاگ دریا، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب و بعد از آغاز ریاست جمهوری جو بایدن، در پیام تبریک خطاب به وی، از بازگشت آمریکا به توافق آب و هوایی پاریس استقبال کرد.

پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه دقایقی پیش در صفحه توییتر خود با تبریک آغاز ریاست جمهوری همتای آمریکایی خود نوشت: ما با هم هستیم. در مواجهه با چالش های دورانمان قدرتمندتر خواهیم شد. برای ساخت آینده مان قدرتمندتر خواهیم بود. برای محافظت از سیاره مان قدرتمندتر خواهیم بود. بازگشتتان به توافقنامه پاریس را خوشامد می گوییم!

ران کلین رئیس دفتر کاخ سفید پیشتر خبر داده بود که بایدن در نخستین روز زمامداری با صدور یک فرمان اجرایی، تصمیم دونالد ترامپ سلف خود را باطل و آمریکا را به توافقنامه آب و هوایی پاریس بازمی گرداند.

جینا مک کارتی مشاور ارشد آب و هوایی دولت جدید آمریکا نیز گفت که بازگشت به توافق آب و هوایی پاریس ضروری است تا مبارزه با تغییرات اقلیمی به اصل اساسی سیاست دولت بایدن تبدیل شود.

جو بایدن که در انتخابات 13 آبان ماه امسال به عنوان نامزد حزب دموکرات بیش از 81 میلیون رأی مردمی را به دست آورد، توانست در انتخابات گزینشگران ایالتی هم 306 رأی را از آن خود کند و رقیب خود یعنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق و نامزد حزب جمهوری خواه در این انتخابات را با بیش از 74 میلیون رأی مردمی و 232 رأی گزینشگران ایالتی پشت سر بگذارد.

او و معاونش کامالا هریس ساعاتی پیش در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا که برخلاف رویه مرسوم بدون حضور دونالد ترامپ برگزار گشت، سوگند یاد کردند. در 150 سال اخیر برای اولین بار است که رئیس جمهوری کاخ سفید و دولت را تحویل جایگزین خود نمی دهد.

منبع: فرارو

به "پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامی که مکرون برای بایدن فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید