چمران: تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت مهم انقلابی بود

به گزارش وبلاگ دریا، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت مهم انقلابی بود، گفت: این اقدام توانست آمریکا را در چشم ملت های جهان خرد کند.

چمران: تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت مهم انقلابی بود

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دریا، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر تهران درباره بسالروز شهادت طیب حاج رضایی و یادآوری مواضع او در مقابل رژیم ستمشاهی اظهارداشت: این ایستادگی در مقابل شاه و حمایت از روحانیت و مرجعیت باعث عاقبت به خیری آن شد.

وی بیان داشت: دو روز دیگر سالروز یوم الله 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی است، این تسخیر یک حرکت مهم انقلابی راه انداخت که جاسوس خانه آمریکا که متأسفانه عده ای را جذب و سازماندهی نموده بود تسخیر و به تدریج اسناد آن سال ها بازیابی شد و در چندین جلد منتشر شد.

رئیس شورای شهر تهران اضافه نمود: آن موقع حرکت عجیبی در جهان رخ داد و ابهت آمریکا شکسته شد. امام از این واقعه حمایت کردند و آن را انقلاب دیگری نامیدند و پس از آن این روز، روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی نامیده شد.

چمران با اشاره به اینکه این اقدام توانست آمریکا را در چشم ملت های جهان خرد کند، گفت: این موضوع نشان داد که اگر ملتی بخواهد می تواند مقابل دشمن بایستاد و مقاومت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چمران: تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت مهم انقلابی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چمران: تسخیر لانه جاسوسی یک حرکت مهم انقلابی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید