کشف مجسمه 3350 ساله دختر فرعون در مصر

به گزارش وبلاگ دریا، یک مجسمه منحصر به فرد با قدمتی 3350 ساله در مصر کشف شد. این مجسمه که به دختر فرعون مشهور مصری آمنهوتپ سوم تعلق دارد، در جریان کاوش های باستان شناسان چند کشور اروپایی در محوطه ای تاریخی در جنوب منطقه تاریخی مشهور لکسور در کرانه غربی رود نیل به دست آمد.

کشف مجسمه 3350 ساله دختر فرعون در مصر

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، مجسمه دختر فرعون آمنهوتپ سوم که ایست نام داشته و پدر وی پدربزرگ فرعون توتنخامون مشهورترین فرعون تمدن مصر باستان بوده، در یک مقبره زیبا برای نخستین بار مجزا از مجسمه پدرش کشف شد.

منطقه تاریخی لکسور نیز که شهر تاریخی تبس، مرکز سابق تمدن مصر باستان در آن قرار گرفته است، یکی از محوطه های تاریخی ارزشمند جهان است و علاوه بر کشف هزاران اثر تاریخی در آن طی دهه های اخیر در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیزبه ثبت رسیده است.

مجسمه شاهزاده مصری که از سنگ آهک ساخته شده، حدود 170 سانتی متر ارتفاع داشته و براساس بررسی های اولیه باستان شناسان با حدود 3350 سال قدمت پس از مرگ وی ساخته شده است.

آمنهوتپ سوم یکی از فراعنه مشهور تمدن مصر باستان به شمار می رود که در فاصله سال های 1351 تا 1358 پیش از میلاد بر سرزمین های این تمدن حکومت می کرد.

دوران حکومت او یکی درخشان ترین دوره ها در میان 18 پادشاه این سلسله بوده و معبد وی نیز بدلیل بهره بردن از مجسمه هایی از الهه های مختلف تمدن مصر باستان، یک اثر تاریخی شاخص به شمار می رود.

منبع: فرارو

به "کشف مجسمه 3350 ساله دختر فرعون در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مجسمه 3350 ساله دختر فرعون در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید