کم شدن چربی شکم با خورد این نان

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران : یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف نان های تیره و سبوس دار موجب کاهش چربی های شکمی می گردد.

کم شدن چربی شکم با خورد این نان

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از سیمرغ ،سید ضیاءالدین مظهری، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، استاد دانشگاه و نایب رئیس انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی در ایران گفت: نان، سرشار از ویتامین های گروه b، ویتامین e و مواد معدنی مانند منیزیم، آهن، روی و حتی کلسیم است.

مظهری اضافه کرد: اگر افراد عادت نمایند سر سفره هایشان از نان سبوس دار استفاده نمایند، تمام ویتامین ها و املاح ضروری به بدن آن ها می رسد. البته باید به این نکته توجه داشت که بر خلاف تصور بعضی افراد، ویتامین ها و املاحی که در نان وجود دارد در فرآیند پخت از بین نمی رود، ولی ممکن است بخشی از فعالیت های ویتامین ها کاسته گردد و حتی در صورتی که دمای پخت بسیار بالا باشد، فقط درصد کمی از ویتامین ها از بین می رود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه کاهش املاح و ویتامین های موجود در نان در فرآیند پخت، اهمیت زیادی ندارد اظهار کرد: افراد هنگامی که مواد غذایی مانند سبزی ها، حبوبات، غلات، گوشت ها، لبنیات و میوه ها را مصرف می نمایند، می توانند احتیاجهای بدن خود به املاح و ویتامین ها را به وسیله این مواد غذایی تأمین نمایند.

او درباره خواص سبوس گندم گفت: گندم از لایه هایی شامل پوست، جوانه و لایه هایی حاوی کربوهیدرات یا همان نشاسته تشکیل است و زمانی که گندم به آرد تبدیل می گردد، به ذرات ریزی تبدیل شده و از الک های مختلفی عبور داده می گردد.

او بیان نمود: با مخلوط شدن پوسته خارجی گندم با مغزش که نشاسته گندم نامیده می گردد، سبوس گندم که در آن ترکیبات با ارزشی و مغذی وجود دارد البته باید توجه داشت سبوس گندم، انرژی فراوری نمی نماید و افراد با مصرف آن چاق نمی شوند. همچنین سبوس گندم و نان های سبوس دار برای بچه ها در سن رشد بسیار مفید هستند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: نان های غنی شده از اضافه کردن ویتامین ها و املاح معدنی به آرد تهیه می شوند که بخشی از احتیاج بدن به مواد مورد احتیاج را تأمین می نمایند. سبوس هم به دلیل دارا بودن انواع ویتامین به غنی شدن آرد یاری می نماید. نکته مهم این است که مصرف نان های تیره و سبوس دار موجب کاهش چربی های شکمی می گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "کم شدن چربی شکم با خورد این نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم شدن چربی شکم با خورد این نان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید