5 ویژگی که از نسل تازه آیپد پرو انتظار داریم

به گزارش وبلاگ دریا، بر اساس شایعات و گزارش های منتشر شده، اپل قصد دارد ماه آینده میلادی از نسل تازه مدل های آیپد پرو رونمایی کند. برای یادآوری باید بگوییم که حدو دو سال از معرفی آخرین نسل آیپد پرو می گذرد و قرار است نسل بعدی با ویژگی های مجذوب کننده تری راهی بازار شوند. اپل در این رویداد از آیپد استاندارد و کامیپوترهای مک تازه هم رونمایی خواهد کرد. اما در این مطلب قصد داریم به 5 ویژگی که از نسل تازه آیپد پرو انتظار داریم، بپردازیم.

5 ویژگی که از نسل تازه آیپد پرو انتظار داریم

شارژ بی سیم

طبق گزارش بلومبرگ، نسل نو آیپد پر و از قابلیت شارژ بی سیم پشتیبانی می کند. گفته می شود اپل در کنار پنل پشتی شیشه ای، افزایش اندازه لوگوی شیشه ای این شرکت را برای امکان پذیر کردن این مشخصه مورد بررسی قرار داده است. با این حال ظاهرا در راستای عملی کردن این مشخصه، با چالش هایی روبرو شده است. برخی شایعات به احتمال پشتیبانی آیپد پرو از مگ سیف هم اشاره کرده اند ولی هنوز مشخص نیست که این مشخصه چگونه عملی می شود.

کانکتور نو

ظاهرا آیپد پرو نو از دو کانکتور 4 پین استفاده می کند و این یعنی دیگر شاهد استفاده از کانکتور 3 پین نخواهیم بود. کانکتور 3 پین فعلی برای اتصال وسایل جانبی مانند مجیک کیبورد مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت استفاده از کانکتور 4 پین احتمالا به معنای افزایش تنوع لوازم جانبی مبتنی بر کانکتور موردنظر خواهد بود.

چیپست M2

نسل فعلی آیپد پرو از چیپست M1 استفاده می کند که این تراشه در سال 2020 معرفی شده است. اما اپل قصد دارد برای نسل نو آیپد پرو از چیپست M2 استفاده کند که فقط چند ماه قبل معرفی شده و تا 20 درصد سریع تر از M1 محسوب می شود. این چیپست به لطف توان سخت افزاری بیشتر، قابلیت های جذابی را برای آیپدهای موردنظر امکان پذیر می کند. در این میان باید به انتشار نسخه عمومی iPadOS 16 اشاره کنیم که قرار است چند روز بعد از رویداد رونمایی از آیپد پرو، انتشار آن آغاز شود.

احتمال معرفی قلم اپل پنسل نو

در سال 2021 ویدیوی منتسب به نسل نو اپل پنسل منتشر شد که طراحی نو و بدنه براق این قلم را نشان می داد. اما برخلاف انتظار خبری از این قلم نشد و در حال حاضر همان نسل دوم قلم معرفی شده در سال 2018 همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

از آخرین شایعات مربوط به نسل نو این قلم حدود 1 سال می گذرد و بنابراین با قاطعیت نمی توانیم در مورد این موضوع صحبت کنیم. اگر واقعا مدل نو این قلم در راه باشد، نباید برای آن انتظار تغییر ظاهری چندانی را داشته باشیم. اما بدون شکل مدل نو این قلم در زمینه تاخیر و ویژگی های این چنینی حرف بیشتری برای گفتن دارد.

شارژ بی سیم معکوس

در نهایت باید به احتمال بهره گیری از قابلیت شارژ بی سیم معکوس اشاره کنیم. به لطف این مشخصه، کاربران می توانند ایرپاد و آیفون خود را روی پنل پشتی قرار دهند تا از طریق شارژ بی سیم آیپد پرو، انرژی آن ها تامین شود.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "5 ویژگی که از نسل تازه آیپد پرو انتظار داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 ویژگی که از نسل تازه آیپد پرو انتظار داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید