5 کاربرد فویل به غیر از آشپزی که شما را شوکه می نماید!

به گزارش وبلاگ دریا، بیشتر افراد وقتی می خواهند چیزی را در فر بپزند از فویل استفاده می نمایند اما فویل خارج از آشپزخانه هم کاربردهای بسیار زیادی دارد.

5 کاربرد فویل به غیر از آشپزی که شما را شوکه می نماید!

یکی از اقلامی که در بیشتر آشپزخانه ها می توان آن را پیدا کرد فویل است اما شاید همه افراد نمی دانند که فویل تا چه مقدار همه کاره است. اگر علاقه دارید با کاربردهای مختلف فویل آشنا شوید، با وبلاگ دریا در این مطلب همراه شوید.

تیز کردن قیچی

معمولا قیچی های کند به وسایلی بی فایده تبدیل می شوند و افراد در پی تیز کردن آن ها نیستند. اما یک روش بی دردسر برای تیز کردن این قیچی ها وجود دارد و آن هم استفاده از فویل است. ابتدا یک ورقه فویل ضخیم به طول 30 سانتی متر تهیه کنید و آن را به 6 لایه تا کنید. قبل از اینکه بخواهید از قیچی بهره ببرید، سعی کنید این فویل شش لایه را در یک نوبت با قیچی برش دهید. بعد از این کار خواهید دید که قیچی شما چقدر تیزتر شده است.

تمیز کردن زیورآلات

داخل یک کاسه کوچک را با فویل بپوشانید و مقداری آب جوش درون آن بریزید. نمک، جوش شیرین و مایع ظرف شویی را به آب جوش اضافه کنید. زیورآلات را داخل کاسه بریزید و 10 دقیقه صبر کنید. بعد از اینکه زیورآلات را از کاسه خارج کردید، آن ها را ابتدا با آب سرد بشویید و سپس آن ها را خشک کنید. زیورآلات شما مانند روز اولشان براق خواهند شد.

عایق حرارتی برای رادیاتور

اگر در خانه ای زندگی می کنید که در و پنجره ها مانع گرم شدن خانه می شوند و می خواهید بازدهی رادیاتورها را افزایش دهید، می توانید از فویل بهره ببرید. پشت رادیاتورها را با فویل بپوشانید. باید سمت براق فویل به طرف رادیاتور باشد. این فویل باعث می گردد که هوای گرم به جای خروج از پنجره یا دیوار، به داخل اتاق منعکس گردد.

جلوگیری از ورود هوای گرم از پنجره ها

برای خنک تر ماندن خانه، می توانید در تابستان پنجره ها را از بیرون با فویل بپوشانید. باید همه پنجره ها را از بالا تا پایین با فویل بپوشانید و سمت براق آن به طرف بیرون باشد. فویل باعث می گردد که گرما به وسیله پنجره وارد خانه نگردد و از این طریق به خنک تر ماندن خانه و افزایش بازدهی وسایل سرمایشی یاری می نماید. برای اینکه راحت تر بتوانید فویل را نصب کنید یا آن را بردارید، فویل را روی یک مقوا بگذارید و آن را دقیقا هم مقدار پنجره برش بزنید.

دوباره چسباندن کف پوش های وینیل (PVC)

در کف پوش های وینیل معمولا مشاهده می گردد که گوشه ها یا حتی یک قسمت کامل بعد از اینکه چسب زیر آن ها خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد جدا می شوند. یک راه چاره موقت و سریع برای دوباره چسباندن آن ها، استفاده از اتو و فویل است. مقداری فویل روی کف پوش جداشده قرار دهید به گونه ای که قسمت براق آن به طرف کف پوش باشد. اتو را روی حرارت زیاد تنظیم کنید و روی فویل را اتوکشی کنید.

حرارت باعث می گردد چسب زیر کف پوش دوباره چسبندگی پیدا کند اما اگر مستقیما اتو را روی کف پوش بگذارید، کف پوش آسیب می بیند و فویل از آسیب تماشا کف پوش جلوگیری می نماید. اتوکشی را به مدت یک دقیقه ادامه دهید و سپس یک چیز صاف و سنگین را روی کف پوش بگذارید چرا که کمی فشار هم ضروری است. یک ساعت صبر کنید و بعد وزنه را بردارید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با فلفل سیاه لباس های خود را از کدری نجات دهید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "5 کاربرد فویل به غیر از آشپزی که شما را شوکه می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کاربرد فویل به غیر از آشپزی که شما را شوکه می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید