آخرین اخبار از وام یک میلیونی ، یارانه 100 هزار تومانی چه شد؟

به گزارش وبلاگ دریا، در آن روز حسن روحانی خاطرنشان کرد که در نظر داریم با اقدامات حمایتی مردم را در شرایط فعلی کمک کنیم. اما به نظر می رسد مردم تا به امروز از حمایت های دولت چندان رضایتی ندارند. تعداد قابل توجهی از کامنت های مخاطبان را در گزارش وام یک میلیونی برای 10 میلیون خانوار می توانید بخوانید.

آخرین اخبار از وام یک میلیونی ، یارانه 100 هزار تومانی چه شد؟

در هفته اخیر هر دو طرح حمایتی دولت آغاز شد و جزییاتی از آن به تدریج منتشر شده است. فعلا این دو طرح در مرحله ثبت نام هستند اما زمان واریز آنها یکی هفته سوم آذر ماه و دیگر نیمه دوم آذر ماه اعلام شده است.

جزئیات وام کرونا مبین این است که ثبت نام وام یک میلیون تومانی کرونا از روز سه شنبه هفته اخیر آغاز شده و تا سه شنبه هفته آینده ادامه دارد.

در این طرح سه گروه را مشمول اعلام کرده اند. افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، افرادی که مرحله اول وام کرونا را دریافت کرده اند و افراد فاقد درآمد ثابت.

با این حال گزارش مردمی از ثبت نام وام کرونا نشان می دهد مشمولان در ثبت نام این وام مسائلی داشته اند. سامانه پیامکی 6369 به عنوان مهمترین راه ثبت نام معرفی شده بود اما گویا در عمل این راه ارتباطی دچار مسائلی شده است. برخی مخاطبان برای وبلاگ دریا نوشته اند:

دقیقا منم زدم میگه ارسال نشد خطا میده

منم رد کردم ارسال نشد..الکیه

چرا وقتی کد ملی پیام میفرستی به 6369 سریع ناموفق میشه و ارسال نمیشه با اینکه خط از خودم هستش ولی هرکار میکنم نمیشه

کد ملی رو پیامک میکنیم پیام ناموفق میاد چکار کنیم

دوستان من چند بار ارسال کردم نوشته یک بار پیامک کنید الان وام نمیدن دیگه؟

الکیه . دروغه . اصلا این شماره اس رو قبول نمیکنه

با این حال مسئولان مربوطه وعده حل این مسائل را داده اند. اما پیش از اقدام برای ثبت نام می توانید از این تصویر کمک بگیرید.

اما به جز اطلاع از شرایط ثبت نام وام کرونا، در طرح یارانه 100 هزار تومانی چه اخباری منتشر شده است؟

در حالی که قرار است وام یک میلیونی حداکثر تا سرانجام هفته سوم آذر ماه واریز شود، درباره یارانه 100 هزار تومانی وزارت کار اعلام کرده که نیمه دوم آذر ماه این یارانه پرداخت خواهد شد.

طبق دستورالعمل اجرای سیاست های حمایتی کرونا، برای دریافت یارانه 100 هزار تومانی نیاز به ثبت نام نیست.

اگر چه گفته شده که برای یارانه 100 هزار تومانی نیاز به ثبت نام نیست اما در واقع هر دو طرح در قالب یک بسته در نظر گرفته شده که متقاضیان اگر هر دو را می خواهند باید کد ملی خود را به شماره 6369 ارسال کنند.

یارانه 100 هزار تومانی به کسانی پرداخت می شود که متقاضی وام یک میلیون تومانی باشند و جزو مشمولان این طرح در نظر گرفته شود.

حامد شمس، رئیس روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک گفتگوی لایو اینستاگرامی به وبلاگ دریا گفته است: مشمولان این کمک بلاعوض شناسایی شده اند و نیازی به ثبت نام نیست، ارسال کد ملی به شماره 6369 صرفا برای ثبت نام وام یک میلیون تومانی کروناست.

مشمولان این طرح شامل سرپرست خانوار فاقد درآمد ثابتی است که در مرحله قبل متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی بوده اند، که جمعا 11 میلیون خانوار برآورد می شود. این یارانه به هر عضو خانوار می رسد و سقفی برای آن درنظر گرفته نشده است.

آخرین اخبار درباره وام یک میلیونی و یارانه 100 هزار تومانی را می توانید در صفحه وام کرونا دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "آخرین اخبار از وام یک میلیونی ، یارانه 100 هزار تومانی چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از وام یک میلیونی ، یارانه 100 هزار تومانی چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید