آیفون های 2023 احتمالا با مودم 5G ساخت اپل عرضه می شوند

به گزارش وبلاگ دریا، همان گونه که می دانید اپل در اواسط سال 2019 بخش تولیدکننده مودم تلفن همراه شرکت اینتل را با پرداخت 1 میلیارد دلار به تصاحب خود درآورد. انجام این کار توسط اپل در واقع جزئی از برنامه بلند مدت این شرکت برای ساخت مودم 5G برای آیفون هاست.

آیفون های 2023 احتمالا با مودم 5G ساخت اپل عرضه می شوند

به تازگی گزارشی منتشر شده است که صحبت هایی را درباره زمان استفاده از مودم های 5G ساخت اپل در آیفون ها مطرح نموده است. تحلیلگران Barclays یعنی Blayne Curtis و Thomas OMalley به تازگی گزارشی را با سایت MacRumors به اشتراک گذاشته اند.

در این گزارش تازه منتشر شده آمده است که گویا اپل میخواهد از مودم 5G ساخت خودش در سری آیفون های 2023 استفاده کند. نگاهی به اسناد حقوقی اپل در سال 2019 نشان می دهد که اپل در آن سال متعهد شده بود که حداقل تا سال 2022 از مودم های ساخت کوالکام در آیفون ها استفاده کند.

البته باید بگوییم که بعد از سال 2022 اپل دیگر مجبور نیست تا از مودم های ساخت کوالکام در محصولاتش استفاده کند. با توجه به این موضوع و قصد اپل مبنی بر فراوری مودم 5G، به نظر می رسد که سال 2023 بهترین زمان برای استفاده از مودم 5G ساخت اپل در آیفون هاست.

انتظار می رود که اولین مودم 5G ساخت اپل از هر دو شبکه 5G موجود یعنی mmWave و Sub-6GHz پشتیبانی کند. البته باید بگوییم که پشتیبانی از این شبکه های ارتباطی توسط مودم 5G ساخت اپل تعجب آور نیست، زیرا مودم 5G استفاده شده در سری آیفون های 12 هم از هر دو این شبکه ها پشتیبانی می نماید.

  • اپل تأمین مودم 5G آیفون 13 را هم به کوالکام واگذار می نماید

البته باید بگوییم که همانند دیگر تراشه های ساخته شده توسط اپل، اپل تنها طراحی این مودم 5G را بر عهده خواهد داشت و وظیفه فراوری این مودم ها به یک یا چند شرکت دیگر سپرده خواهد شد. آنالیز این تحلیلگران نشان می دهد که گویا اپل میخواهد تا در زمینه فراوری مودم 5G خود هم همکاری هایی را با شرکت تایوانی TSMC داشته باشد.

به نظر می رسد که زمان استفاده از مودم 5G فراوری شده توسط اپل در آیفون ها با زمان رخ دادن یک تغییر ظاهری گسترده در این گوشی ها یکسان باشد. تحلیلگر با سابقه ی محصولات اپل یعنی مینگ چی کو در اوایل این ماه مدعی شده بود که اپل میخواهد از یک آیفون با نمایشگری تمام صفحه و تنها دارای یک حفره در سال 2023 رونمایی کند.

این شخص همچنین مدعی شده است که اپل میخواهد از اولین آیفون تاشو در سال 2023 رونمایی کند. اطلاعات منتشر شده توسط این شخص نشان می دهند که آیفون تاشو به احتمال زیاد دارای نمایشگری 8 اینچی خواهد بود. البته باید بگوییم که ممکن است اپل در آینده توسعه این آیفون را به طور کامل متوقف کند.

  • اپل به لطف فناوری جدید ظرفیت باتری آیفون های آینده را افزایش می دهد

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون های 2023 احتمالا با مودم 5G ساخت اپل عرضه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون های 2023 احتمالا با مودم 5G ساخت اپل عرضه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید