ابداع یک اپلیکیشن برای تشخیص آلزایمر

به گزارش وبلاگ دریا، پژوهشگران آمریکایی، یک اپلیکشن برای تلفن همراه طراحی کرده اند که می تواند چشم کاربر را معاینه کند و بیماری های عصبی مانند آلزایمر را تشخیص دهد.

ابداع یک اپلیکیشن برای تشخیص آلزایمر

به گزارش وبلاگ دریا به نقل از ایسنا، پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو(UCSD)، نوعی اپلیکیشن برای تلفن همراه طراحی کرده اند که می تواند با بررسی چشم کاربر خود، بیماری های عصبی را در او تشخیص دهد.

پژوهشگران می گویند که این اپلیکیشن می تواند به کاربر امکان دهد تا خود را از نظر ابتلاء به بیماری های آلزایمر، اختلال کم توجهی-بیش فعالی، اسکیزوفرنی، پارکینسون و سایر بیماری ها ارزیابی کنند.

سی تی وی نیور گزارش داده: تجزیه و تحلیل چگونگی گشاد شدن مردمک چشم یک شخص می تواند سرنخ های ابتدایی را برای تشخیص بیماری های عصبی ارائه دهد. هنگامی که شخص به یک کار شناختی چالش برانگیز می پردازد، مردمک ها تمایل دارند که گشاد شوند. پژوهش های پیشین نشان داده اند افرادی که دارای اختلال شناختی خفیف هستند، نسبت به افرادب که هیچ مشکل شناختی ندارند، تمایل بیشتری به گشاد شدن مردمک چشم نشان می دهند.

تازهترین مطالب

ولخرجی از نشانه های آلزایمر است!

کابوس می تواند زنگ خطری برای پارکینسون باشد!

شناسایی بیماری هایی که به آلزایمر ربط دارند

با تلفن همراه آزمایش مدفوع بدهید!

کالین بری(Colin Barry)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: اگرچه هنوز بررسی های بسکمک باید انجام شود اما من در مورد قابلیت استفاده از این فناوری برای غربالگری عصبی در محیط های بالینی و خانه ها هیجان زده هستم. ما امیدواریم که این فناوری، زودتر بتواند راه را برای بررسی های تازه در مورد کاربرد تلفن های همراه هوشمند در شناسایی و نظارت بر مسائل احتمالی سلامتی هموار کند.

این اپلیکیشن از دو دوربین جلو که در بیشتر تلفن های همراه هوشمند تازه وجود دارند، بهره می برد. دوربین سلفی تلفن همراه برای ثبت فاصله بین تلفن و کاربر استفاده می شود. همچنین، این برنامه از دوربین مادون قرمز تلفن هایی که از فناوری های تشخیص چهره مانند Face ID اپل پشتیبانی می کنند، استفاده می کند تا مردمک چشم را از عنبیه تشخیص دهد.

بررسی واکنش مردمک معمولا به تجهیزات پزشکی تخصصی و پرهزینه نیاز دارد. با وجود این، پژوهشگران می گویند که این اپلیکیشن می تواند جایگزینی کم هزینه و مقیاس پذیر با دقت بالا باشد تا افراد بیشتری را زودتر شناسایی کند.

اریک گرانهولم(Eric Granholm)، از پژوهشگران این پروژه گفت: یک اپلیکیشن مقیاس پذیر نصب شده روی تلفن همراه هوشمند که از آن برای بررسی در مقیاس بزرگ استفاده می شود، می تواند آزمایش های واکنش مردمک را به عنوان آزمایش های کمتر تهاجمی و ارزان توسعه دهد و به تشخیص و درک بیماری هایی مانند آلزایمر کمک کند. این فناوری می تواند تأثیر زیادی بر سلامتی عمومی داشته باشد.

منبع: خبرکانادا

به "ابداع یک اپلیکیشن برای تشخیص آلزایمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع یک اپلیکیشن برای تشخیص آلزایمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید