اخبار ساعت 9 شب هک شد یا اقدام خرابکارانه صورت گرفت؟هک بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر

به گزارش وبلاگ دریا، اقدام خرابکارانه در حین پخش اخبار شبکه یک سیما یکی از اتفاقات شب گذشته بود که انتقادهای بسیاری را به همراه است. پرسش اساسی این است که آنچه بر آنتن معاونت سیما در شبکه خبر و در بخش خبری مهم 9 شب رخ داده در ادامه تهدیدهای سایبری و هک است یا یک خرابکاری درون سازمانی؟

اخبار ساعت 9 شب هک شد یا اقدام خرابکارانه صورت گرفت؟هک بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر

به گزارش خبرگزاری وبلاگ دریا، پخش تصاویر چند ثانیه ای در لابه لای گزارشی از شبکه اول سیما بازتاب های بسیاری در رسانه های اصولگرا داشت. تسنیم این اقدام را محکوم کرد و این اقدام را حرکت فانتزی اغتشاشگران پس از عدم استقبال مردم از فراخوان های شان نامید اما ایسنا با انتقاد از ضعف امنیتی در رسانه ملی تکرار چند باره چنین اقداماتی را متوجه مدیران ارشد رسانه ملی دانست.

بیشتر بخوانید:

هک بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر

در ماه های گذشته، چنین اتفاقی بر بستر تلوبیون که اینترنتی پخش می شود رخ داده بود . در ماه های گذشته و همزمان با اعلام تهدیدهای سایبری، شبکه های رادیویی ، شبکه اول سیما دچار حملات سایبری شدند که البته در دفعات قبلی هم بحث شیطنت های داخلی و خرابکاری برای این اتفاقات مطرح شده بود اما هیچ گاه موضع گیری دقیق و مشخصی درباره سرنوشت این اتفاقات نداشته است.

اما این بار در بخش اخبار شبکه سراسری چنین اتفاقی افتاد که اساسا به صورت آفلاین فعالیت می کند و ارتباط مستقیم با شبکه اینترنت سراسری ندارد و فرستنده های زمینی خود را دارد. چهره بهت زده گوینده خبر نشان می داد که او هم از مانیتور خروجی پخش ، آنچه روی آنتن رفته را مشاهده کرده است.

حسین حداد تدوینگر و کارگردان تلویزیونی هم در توئیتی نوشته است سوئیچ آنتن پخش شبکه یک به هیچ شبکه اینترنتی آنلاینی وصل نیست و نمی تواند از بیرون هک شده باشد.

در حالی که وزیر ارتباطات روز گذشته تاکید کرده بود شبکه اینترنت ملی و سرورهای داخلی کشور با نظم و به دور از دسترس حملات سایبری به فعالیت خود ادامه می دهند، بسیاری از فعالان شبکه های اجتماعی با توجه به نوع گزارش پخش شده و لوگوهای روی صفحه و زیرنویس ها معتقدند آنچه برای این بخش خبری رخ داده در گزارش پلی بک پخش شده کارگزاری شده و یک خرابکاری بوده است و به همین دلیل ناظران پخش با قطع پخش گزارش ضبط شده مانع ازتداوم آن شده اند . درحالی که اگر آنچه رخ داد یک هک اینترنتی بود ابتدا تمام صفحه از مدار خارج می شد و احتمالارسانه ملی مجبور به قطع آنتن و خارج کردن شبکه از مدار می شد.

اگرچه هنوز رسانه ملی در این ارتباط واکنشی نداشته اما احتمالا امروز با بررسی های دقیقتر کارشناسی درباره اینحمله خرابکارانه اطلاعات دقیقتری منتشر می شود. رفتاری که در حال احتمال هک و حمله سایبری بودنش کمتر از احتمالیک خرابکاری است.

4141

منبع: خبرآنلاین

به "اخبار ساعت 9 شب هک شد یا اقدام خرابکارانه صورت گرفت؟هک بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار ساعت 9 شب هک شد یا اقدام خرابکارانه صورت گرفت؟هک بخش خبری ساعت 21 شبکه خبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید