این هتل 1300 سال است که مسافر می پذیرد!

به گزارش وبلاگ دریا، احتمالا بیشتر ما در ذهنمان هتل را یک پدیدۀ تازه تصور می کنیم که در دوران مدرن به وجود آمده است. اما جالب است که بدانیم هتلی در دنیا وجود دارد که از 13 قرن قبل تا امروز به صورت پیوسته دایر بوده است!

این هتل 1300 سال است که مسافر می پذیرد!

وبلاگ دریا | هتل نیشیاما اونسن کیونکان (Nishiyama Onsen Keiunkan) یک استراحتگاه جنگلی در دل چشم انداز مسحورکنندۀ اطراف شهر هایاکاوا در ژاپن است. البته قطعا این چشم انداز زیبا آن چیزی نیست که این هتل را به محلی منحصر به فرد تبدیل کرده است؛ ویژگی خاص این هتل در قدمت خیره کنندۀ آن است.

به گزارش وبلاگ دریا ؛ هتل نیشیاما اونسن در سال 705 میلادی تاسیس شده است، یعنی دقیقا 1318 سال قبل! (همان زمانی که در غرب آسیا خلفای بنی امیه بر سر کار بودند). موسس این هتل شخصی به نام فوجی وارا ماهیتو، فرزند یکی از دستیاران امپراطور تِنجی بود. جالب اینجاست که این هتل از زمان تاسیس تا کنون هنوز در اختیار همین خانواده است و تا کنون 52 نسل از بچه ها ماهیتو آن را اداره کرده اند.

انتخاب محل این هتل به خاطر وجود چشمه های آبگرم معدنی فراوان در این منطقه بوده است؛ چیزی که ژاپنی ها از گذشته های دور به آن علاقۀ فراوانی داشته اند. در طی دوران برقراری این هتل مهمانان معروفی از جمله برخی از حاکمان ژاپن مثل توکوگاوا ییاسو (قرن 16 میلادی) مهمان آن بوده اند. زمانی که این هتل تاسیس شد هنوز سکه در ژاپن ضرب نشده بود و مهمانان هتل با ارائۀ کالا هایی مثل برنج و سلاح هزینۀ اقامتشان را پرداخت می کردند.

ساختمان هتل در طی قرن ها و به خصوص در دهه های اخیر مورد بازسازی قرار گرفته، اما هنوز حال و هوا و سبک معماری سنتی اش را حفظ کرده است. موسسۀ رکورد های گینس در سال 2011 این مکان را به عنوان قدیمی ترین هتل جهان ثبت کرد. بازدیدکنندگان امروزی این هتل در همان مسیر هایی قدم می زنند و از همان چشمه ها و چشم انداز هایی استفاده می کنند که قرن هاست محل استراحت، تامل و عبور سامورایی ها، حاکمان و ثروتمندان ژاپن بوده است.

منبع: فرادید

به "این هتل 1300 سال است که مسافر می پذیرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هتل 1300 سال است که مسافر می پذیرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید