با پر استرس ترین مشاغل دنیا آشنا شوید

به گزارش وبلاگ دریا، استرس بخشی از زندگی روزمره ما است و بسیاری از حرفه ها و شغل ها با میزان بیشتری از استرس همراه هستند؛ با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینید آیا شغل شما در لیست پراسترس ترین شغل های دنیا واقع شده است یا نه!

با پر استرس ترین مشاغل دنیا آشنا شوید

داشتن شغل بخشی از زندگی ما است و وقتی سرگذشت انسان ها را از گذشته تا به امروز مرور می کنیم، در کنار نام هر فرد سخن از شغل او به میان می آید. انسان ذاتا در پی شغل و زمینه ای برای فعالیت است تا بتواند زندگی خود را سپری کند. اما در کنار فواید بسیاری که شغل ها برای ما به همراه دارند بسیاری از شغل ها هستند که با استرس بیشتری همراه هستند و سختی کار چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی در آن ها بالا است. اغلب افراد تصور می کنند شغلی که دارند از شغل های پراسترس و سخت جامعه است؛ با ما در این مقاله همراه باشید تا با پراسترس ترین شغل های جهان آشنا شویم.

17. داوران ورزشی

چقدر سخت و پراسترس خواهد بود که به قضاوت یک مسابقه ورزشی بپردازید که از حساسیت بالایی برخوردار است! شغلی به عنوان داور که با سفرهای طولانی مدت در کشورهای مختلف همراه است یکی از پراسترس ترین شغل های جهان شناخته می شود.

میانه درآمد: دلار 47,666 (33,780 پوند)

16. معلم ها

اگرچه تدریس یکی از شغل های پرطرفدار و شایسته در هر کشوری است که با تعطیلی دانش آموزان معلمان نیز تعطیل می شوند، اما افراد در این شغل باید ساعت ها وقت سپری کنند تا از آموزش شاگردان خود و یادگیری آنان اطمینان حاصل کنند و از همه مهم تر اینکه دانش آموزانی با اخلاقیات متفاوت در کلاس های آنان حضور دارند که آن ها باید با صبر و حوصله با آنان برخورد کنند که این یک مسئله مهم در تدریس است.

میانه درآمد: 45,015 دلار (31,901 پوند)

15. اپراتور تلفن

نشستن روی میز و صحبت کردن با مردم در تمام طول روز به نظر ساده ترین کار در جهان است. با این حال، هنگامی که شما با مشتریان عصبانی در روزهای متعدد برخورد می کنید و در آخر ماه مبلغی اندک به عنوان درآمد به شما داده می شود، احساس فشار بسیاری خواهید داشت.

میانه درآمد: 32,000 دلار (22,678 پوند)

14. مشاورین بهداشت روان

کارکردن به عنوان یک مشارو روانپزشکی به خودی خود استرس زا است. شما باید در این حرفه در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید و توان مدیریت شرایط را با هر برخوردی از بیماران داشته باشید، بخصوص برای بیمارانی که دارای اختلالات عاطفی و احساسی هستند.

میانه درآمد: 39,943 دلار (28,311 پوند)

13. مددکاران اجتماعی

مددکاران اجتماعی هرگز نمی دانند که کار خود را در چه ساعتی از شبانه روز شروع خواهند کرد، بسته به موقعیت و بیمارانی که در هر رده سنی که با مسائل روانی یا اختلالات روحی درگیر هستند، آن ها باید در شرایط مختلف با آن ها روبرو شوند. بسیاری از آن ها باید شیفت های شب طولانی را در مراکز مرتبط سپری کنند که به مرور زمان تاثیر بسزایی در زندگی و سلامت شخصی آنان خواهد داشت.

میانه درآمد: 44,017 دلار (31,200 پوند)

12. مدیران IT

بسیاری بر این باور هستند کارمندان در حوزه فناوری اطلاعات از یک روتین خاصی در کار خود برخوردار هستند، اما یک مدیر IT باید توانایی این را داشته باشد که در شرایط بحرانی از مهارت های رهبری در مدت زمانی کم بهره مند شود و راه چاره های سریع و موثر را مطرح کند.

میانه درآمد: 84,329 دلار (59,771 پوند)

11. امداد رسانان

کارکردن به عنوان یک امدادرسان شغلی بسیار پراسترس است که زمان و مکان معینی ندارد. این کار بسیار چالش برانگیز است که معین نیست در چه ساعتی از شبانه روز با یک اتفاق اضطراری روبرو خواهید شد.

میانه درآمد: 45,021 دلار (31,910 پوند)

10. وکلا

وکلا اغلب افرادی با روحیه هایی مقاوم هستند که در شرایط سخت، توانایی تحمل فشارهای مختلف را دارند. کارکردن برای ساعت های طولانی بر روی پرونده های حساس و رفت و آمدهای بسیار در دادسراها می تواند به مرور زمان تاثیر منفی بر جسم و روحیه وکیلان داشته باشد.

میانه درآمد: 81,562 دلار (57,811 پوند)

9. جراحان

هر شغلی که با جان انسان ها سروکار داشته باشد، به نوبه خود استرس زا خواهد بود، به خصوص اگر اینکه با جزئیات بیشتر و احتیاج به دقت و عمکلرد بالایی داشته باشد. جراحان با توجه به شغل حساسی که دارند و اینکه باید در بسیاری از مواقع و در کسری از ثانیه تصمیم درستی را در حین عمل جراحی انجام دهند، دارای شغلی پراسترس هستند.

میانه درآمد: 255,207 دلار (180,874 پوند)

8. رانندگان تاکسی

رانندگی برای مدت طولانی ممکن است خسته کننده باشد، اما آن چیزی که آن را پراسترس و طاقت فرسا می کند برخورد با افراد بی ادب یا رانندگانی حواس پرت خواهد بود که به همه این موارد اگر شرایط بد آب و هوایی را اضافه کنیم، آن را سخت تر می کند.

میانه درآمد: 29,574 دلار (20,960 پوند)

7. مأمورین ارشد شرکت ها

اگر در سازمان خود به ارتقای شغلی رسیدید و به عنوان مامور و ناظر اصلی برگزیده شدید، بدانید که شغل شما از این پس با مسئولیت و استرس بیشتری همراه خواهد بود که باید تصمیم گیری های حساس و دقیق بیشتری را از این پس اتخاذ کنید؛ این را هم بدانید که ممکن است حتی در ساعاتی که دیگر کارمندان در استراحت به سر می برند، شما مشغول کار باشید.

میانه درآمد: 181,210 دلار (128,429 پوند)

6. مجریان

استرس به عنوان یک گوینده که مسئول بیان گزارشات و اخبارهای مهم در تلویزیون است، امری معمولی و عادی قلمداد می شود. در این شغل شما باید از مهارت های گفتاری بالایی برخوردار باشید و در شرایط اضطراری از عهده مدیریت شرایط یا بیان اخبارهای نو که ممکن است در همان موقع پخش، برای شما آورده شود برآیید.

میانه درآمد: 56,680 دلار (40,167 پوند)

5. وبلاگ دریا

به عنوان یک خبرنگار شما نمی دانید که در چه موقعیتی قرار می گیرید و قرار است که در چه مکان و چه شرایط بحرانی گزارش خبری خود را تهیه کنید. یک گزارشگر می تواند در یک منطقه جنگی باشد یا در یک کنفرانس خبری.

میانه درآمد: 37,820 دلار (26,801 پوند)

4. افسران پلیس

افسران پلیس همیشه در شرایطی هستند که خطر در کنار آن ها است، از سرقت های مسلحانه گرفته تا دستگیری مجرمان خطرناک همه و همه شرایط کاری سختی را برای افسران پلیس فراهم می سازد و همین موضوع باعث افزایش استرس کاری برای آنان می شود.

میانه درآمد: 61,600 دلار (43,653 پوند)

3. خلبانان

خلبانان به تنهایی مسئول حفاظت از جان صدها مسافر هستند و این خود موضوعی استرس آور است. تغییرات ناگهانی جوی و تدابیری که در این شرایط باید اتخاذ کنند، در کنار اتفاقات گوناگونی که ممکن است در حین پرواز با آن ها روبرو شوند، آن را به شغلی حساس تبدیل کرده است.

میانه درآمد: 105,270 دلار (74,602 پوند)

2. آتش نشانان

آتش نشانان روزانه برای حفظ جان و ایمنی دیگران، جان خود را به خطر می اندازند و نه تنها در دل آتش، بلکه گاهی در موقعیت های بدتر از آن قرار می گیرند که این موضوع به تدریج در روحیه آنان و زندگی شخصی شان استرس های بسیاری را منجر می شود.

میانه درآمد: 48,030 دلار (34,037 پوند)

1. پرسنل نظامی

در سال 2018 شغل های نظامی به عنوان پراسترس ترین شغل های جهان شناخته شده اند، بخصوص افرادی که برای مدت های طولانی از خانه و زندگی خود دور هستند و در منطقه ها جنگی به ماموریت اعزام می شوند. این شغل ها نه تنها استرس فراوانی به همراه دارد، بلکه تاثیرات مخربی بر روحیه و روان این افراد می گذارد که تا خاتمه عمر خود با آن ها کلنجار خواهند رفت.

میانه درآمد: 26,054 دلار (18,4563 پوند)

منبع: کجارو / careeraddict.com

به "با پر استرس ترین مشاغل دنیا آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با پر استرس ترین مشاغل دنیا آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید