عجایب ایران را با این 6 مکان بشناسید

به گزارش وبلاگ دریا، مکان های شگفت انگیز و عجایب ایران بسیار زیاد است و ایران مملو از جاهای دیدنی عجیب و باورنکردنی است که با سفر به این مکان ها می توانید خاطره ای هیجان انگیز برای خود و خانواده تان بسازید.

عجایب ایران را با این 6 مکان بشناسید

عجایب ایران با مکان های شگفت انگیز و منظره ها طبیعی بی نظیر و آثار باستانی خارق العاده نه تنها در خود ایران بلکه در کل دنیا معروفیت دارد. بااین حال هنوز هم مکان هایی هستند که معروفیت و محبوبیت آن ها فراگیر نشده و خیلی ها از وجود آن ها اطلاعی ندارند. همراه وبلاگ دریا مگ با این مکان های ناشناخته ایران آشنا شوید.

https://video.delta.ir/mp4/2023/08/Wonders%20of%20Iran.mp4

عجایب ایران

مکان های کمتر شناخته شده یا ناشناخته ایران چیزی از زیبایی و جذابیت هیجان انگیز و غیر قابل باور کم ندارند؛ اما دلایل زیادی در مجهول ماندن اسرار آنها دخیل بوده است. در ادامه به معرفی چند مورد از عجایب باور نکردنی ایران می پردازیم.

دره کول خرسان یا دره ارواح

کول خرسون یا کول خرسان دره ای شگفت انگیز و عجیب است که در سی و پنج کیلومتری دزفول واقع شده است. برای دسترسی به این مکان که یکی از عجایب ترسناک ایران است باید حدود سی کیلومتر را با ماشین طی کنید. راه دسترسی ورودی این دره حدود چهار کیلومتر هم پیاده روی دارد.

ابتدای دره ارواح تا انتهای آن حدود ده کیلومتر است و پوشش های گیاهی متفاوت و کمیاب و چندین چشمه و رودخانه با آب زلال در آن به چشم می خورد. در انتهای مسیر دره سطح آب به حدی بالا می آید که برای خارج شدن از دره باید در آب شنا کنید و بعد از سه ساعت پیاده روی به دزفول برسید.

روستای صراخیه از عجایب ایران

روستایی در شهرستان شادگان وجود دارد که آن را با نام ونیز ایران می شناسند و در فهرست عجایب ایران طبیعت قرار گرفته است. این روستا در منطقه ای بکر و میان تالاب شادگان قرار گرفته و دارای گونه های مختلف جانوری مخصوصا گله های گاومیش است. در این روستا رفت وآمد بیشتر با قایق انجام می گردد.

روستای نوشا

یکی از برترین جاهای دیدنی ایران برای مسافرت بدون شک روستای نوشا است. روستایی که بر فراز جنگل و کوهستان دو هزار تنکابن واقع شده است و حدود دو هزار و دویست متر از سطح دریا ارتفاع دارد. اطراف این روستای زیبای ایران را کوه های سر به فلک کشیده احاطه نموده اند. نسیم خنک صبحگاهی معنای واقعی نوشاست. اگر می خواهید به این روستای اعجاب انگیز سفر کنید باید بدانید که مقداری از مسیر احتیاج به پیاده روی دارد پس با تجهیزات کامل به آن جا سفر کنید.

روستای کندوان از عجایب ایران باستان

یکی از مکان های تاریخی ایران با شکل و شمایلی عجیب که زیبایی نفس گیر آن هوش از سر هر بیننده ای می برد، روستای کندوان است. این روستای تاریخی قدمتی به بلندای هفت هزار سال دارد و در فاصله هجده کیلومتری شهرستان اسکو واقع شده است. موضوع عجیب درباره این روستا معماری خانه های آن است که به شکل کله های قند در دل کوه کنده شده اند.

کوه های مریخی یکی از جاهای باور نکردنی ایران

در فاصله چهل تا پنجاه کیلومتری از چابهار یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران قرار گرفته است که به کوه های مریخی مشهور است. در میان این کوه ها که تا کیلومترها امتداد دارد، دریاچه ای صورتی رنگ به نام لیپار وجود دارد. جالب اینجاست که این کوه های مینیاتوری در واقع ادامه رشته کوه زاگرس هستند که حتی تا پاکستان هم ادامه یافته اند.

روستای هجیج از رویایی ترین مکان های ایران

یکی دیگر از عجایب ایران روستای هجیج در کرمانشاه است که در سی و چهار کیلومتری شهرستان پاوه واقع شده است. مسیر پرپیچ وخم این روستا یکی از زیباترین جاده های ایران است. برای رسیدن به این روستا که در میان دره ای سرسبز قرار گرفته باید از میان صخره های سهمگین و چندین تونل عبور کنید. در زبان کردی معنای هجیج دره ای سرسبز و عمیق است که واقعا نامی برازنده برای این روستا است.

سخن پایانی

در فهرست عجایب ایران و جاهای باور نکردنی ایران نام های بسیاری به چشم می خورد که مسافرت به هریک از آنها مسافرتی هیجان انگیز است و خاطره ای به یادماندنی برای شما می سازد. اگر قصد سفر به مکان های شگفت انگیز و عجایب باور نکردنی ایران را دارید حتما اطلاعات کاملی درباره آب وهوا و مسیرهای دسترسی به آن ها کسب کنید تا در مسافرتتان به مشکل بر نخورید.

منبع: پیام دلتا

به "عجایب ایران را با این 6 مکان بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجایب ایران را با این 6 مکان بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید