علت تغییر رنگ شیر مادر

به گزارش وبلاگ دریا، پزشکان بدون مرز/ بسیاری از مادران شیرده از ارتباط رنگ شیر بر سلامت شیر بی اطلاع هستند. در این مقاله به صورت کامل رنگ شیر مادر و علت تغییر رنگ شیر مادر را توضیح داده ایم.

علت تغییر رنگ شیر مادر

رنگ شیر مادر

رنگ شیر مادر معمولاً زرد، سفید، شفاف، خامه ای، برنزه یا آبی رنگ است. با این حال، در دوران شیردهی، گاهی شیر مادر به رنگ های دیگری تغییر می کند. تغذیه میتواند بر رنگ شیر مادر تاثیر بگذارد و حتی ممکن است شیر مادر سبز، صورتی و یا حتی قرمز گردد. تغییر رنگ شیر مادر ممکن است در روز تغییر کند و یا با گذشت زمان اتفاق بیفتد.

رنگ آبی شیر مادر

معمولا رنگ آبی، شفاف یا آبکی شیر مادر اولین شیری است که در شروع پمپاژ شیر مادر خارج می گردد و رقیق تر و کم چرب تر از شیری است که بعد ها در شیر مادر دیده می گردد.

رنگ سبز شیر مادر

زنان نباید از دیدن سبز بودن شیر پستان خود جا بخورند. در این موقعیت باید به آنچه خورده شده فکر کرد. بسیار محتمل است که زن غذایی دارای رنگ سبز خورده که باعث تغییر رنگ شیر پستان او شده است. نباید نگران بود، شیر پستان دوباره به رنگ نرمال خود برمی گردد.

سیاه شدن شیر مادر

اگر شیر پستان زنی شبیه به قهوه ای یا سیاه باشد و زن دارو مصرف می کند، در بیشتر موارد باید شرایط را نتیجه داروی مصرفی دانست. این اتفاق ممکن است زمانی رخ دهد که زن آنتی بیوتیک ماینوسیلین مصرف می کند.

رنگ صورتی یا قرمز شدن شیر مادر

دلیل قرمز یا صورتی شدن شیر مادر میتواند یا به علت تغذیه مادر باشد که مواد غذایی مصرف کردند که رنگ قرمز هستند مثل چغندر و … و یا به علت وجود خون در شیر مادر باشد که ممکن است به دلیل پارگی در یک مویرگ و یا زخم شدن نوک سینه های مادر به علت ترک خوردگی باشد.

رنگ زرد شیر مادر

زرد شدن شیر مادر دلایل مختلفی دارد که در زیر به آن اشاره شده است.

1- آغوز دارای رنگ متمایل به زرد است

2- خوردن غذاهای غنی از نظر بتا کاروتن (هویج، اسکواش و غیره)

3- فریز کردن شیر پستان

رنگ طبیعی برای شیر مادر چیست؟

رنگی که در مورد یک نفر نرمال محسوب می گردد ممکن است در مورد دیگری نرمال نباشد - بنابراین نیازی نیست تا شخص راه بیفتد و رنگ شیر پستان خود را با رنگ شیر متعلق به دوستان خود مقایسه کند. اما در اغلب موارد شیر پستان نمای ظاهری روشنی دارد که معمولاً سفید است، اگرچه این شیر می تواند اندکی متمایل به زرد یا آبی نیز باشد.

منبع: همگردی

به "علت تغییر رنگ شیر مادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت تغییر رنگ شیر مادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید