قاسمپور: باخت برابر حسن یزدانی را جبران خواهم کرد

به گزارش وبلاگ دریا، کامران قاسمپور مدعی وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: من کشتی را از جویبار زیر نظر حسین نقیبی شروع کردم، خانواده ام دوستدار کشتی بودند و من در محیطی قرار گرفتم که تشویقم کردند سمت کشتی بروم. خودم هم علاقه به این کار داشتم و در 11-12 سالگی به باشگاه رفتم و از همان زمان رسماً حضورم در کشتی شروع شد. به جرأت و با قطعیت می گویم که 90 درصد پسرها در جویبار لااقل چند ماهی کشتی کار نموده و این رشته را تجربه نموده اند. کشتی در پوست و خون مردم جویبار هست. در تک تک خانه ها همه برای خودشان کارشناس هستند، کشتی را می شناسند و زن و بچه و پیر و جوان از کشتی حرف می زنند.

قاسمپور: باخت برابر حسن یزدانی را جبران خواهم کرد

وی ادامه داد: پدرم به کشتی علاقه داشت و همواره از تلویزیون و با حضور در سالن کشتی، مسابقات را تماشا می کردیم. من همواره شور و هیجانی که در مسابقات بود را دوست داشتم و می خواستم در آن شرایط قرار بگیرم.

این کشتی گیر جویباری که در انتخابی 19 اسفند مغلوب حسن یزدانی شد، ضمن اشاره به اینکه تا به امروز سه بار با این حریف مبارزه نموده و باخته، توضیح داد: حسن یزدانی یک پهلوان است و اگر خدا کمکش کند و دیگر در این مدت ضرب خوردگی پیش نیاید، صددرصد شرایط برای او مهیاست که مدال طلای المپیک را به دست آورد. شرایط او روز به روز بهتر می گردد و در این چند ماه باقی مانده تا المپیک هم فرصت هست که بدنش از این هم آماده تر گردد. نه تنها حسن، بلکه من و سایر اردونشینان همه در همین شرایط هستیم و به خاطر کرونا، شرایط تمرینی و بدنی ما یکسان است، همه مدتی از تمرین خوب دور بودیم و قطعاً با حضور در اردوهای تیم ملی شرایط همه ما بهتر خواهد شد.

وی دلیل رابطه خوبش با حسن یزدانی را همراهی حدوداً یک دهه ای با این کشتی گیر دانست و گفت: من و حسن همشهری هستیم و از بچگی در یک باشگاه تمرین می کردیم. حدوداً از 11-12 سالگی در کنار هم هستیم و با هم تمرین نموده و به مسابقات مختلف رده های سنی رفته ایم.

قاسمپور که پیش از این به خاطر رفاقتش با محمدجواد ابراهیمی حاضر به کشتی دریافت در 92 کیلوگرم نبود، ادامه داد: من قبل از دنیای صربستان، که البته مسابقه دنیای لغو شد، در مسابقات انتخابی در وزن 92 کیلو گرفتم و اول شدم اما دنیای برگزار نشد و دوباره به 86 کیلو برگشتم. بعد از المپیک باید دید شرایط برای دنیای نروژ به چه شکل است و در چه وزنی باید مبارزه کنم.

دارنده دو مدال طلای امیدهای دنیا در پاسخ به این سوال که آیا شانس خود را برای حضور در المپیک در وزن 97 کیلوگرم امتحان خواهد نمود یا نه، اظهار داشت: نمی توانم به 97 کیلوگرم فکر کنم. کشتی دریافت همه چیزش اصولی است، وزنم به 97 کیلو نمی خورد. برای حضور در این وزن باید بالای 100 کیلو وزن داشته باشی که در این مقطع رسیدن من به این وزن نشدنی است. فعلاً به 97 کیلو فکر نمی کنم.

وی در خصوص آسیب دیدگی زانویش که منجر به عدم تمرین پیش از مسابقات امیدهای دنیا شده بود، گفت: فعلاً که اذیتم نمی کند، البته آسیب جزئی هم در ناحیه زانوی راستم پیدا کردم که فعلاً مدارا می کنم و با همین شرایط جلو می روم.

این جوان جویباری، محمدجواد ابراهیمی، محمدحسین محمدیان، مجتبی گلیج، حسن یزدانی و بهنام احسانپور را دوستان نزدیکش در اردوی تیم ملی مطرح کرد و در خصوص سهمیه های باقی مانده المپیک نیز گفت: فکر می کنم در 97 کیلوگرم مسئله ای برای کسب سهمیه نداشته باشیم اما کار در وزن 65 کیلوگرم برای کسب سهمیه در آسیا سخت است. امیدوارم بچه ها در همین میدان اول سهمیه ها را بگیرند.

کامران قاسمپور در سرانجام ضمن تشکر از حسین نقیبی مربی اش، گفت: تمام زحماتم در این سال ها برعهده پدر و مادرم بوده که دست بوس شأن هستم. حسین نقیبی هم هرگاه خواستم، کنارم بوده و امیدوارم زحمات همه آنها را جبران کنم. کشتی شغل و حرفه من است، اگر دست از تمرین بردارم یعنی حرفه ام را کنار گذاشته ام. کشتی برایم ادامه دارد تا به اهدافم برسم و کوششم را می کنم. کار برای من با یک باخت تمام نشده و کوشش می کنم در مراحل بعدی جبران نموده و به اهدافم برسم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قاسمپور: باخت برابر حسن یزدانی را جبران خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمپور: باخت برابر حسن یزدانی را جبران خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید