هشدار اپل به کاربران در خصوص یک خطای مرگبار هنگام خواب!

به گزارش وبلاگ دریا، خبرنگاران نوشت: اپل به کاربران آیفون نسبت به انجام یک اشتباه مرگبار که بسیاری از افراد هنگام خواب مرتکب می شوند، هشدار داده است.

هشدار اپل به کاربران در خصوص یک خطای مرگبار هنگام خواب!

بسیاری از افراد تمایل دارند گوشی های خود را در طول شب و هنگام خواب شارژ نمایند.

کاملا طبیعی است که آیفون خود را روی میز کنار تخت شارژ کنید تا روز بعد باتری گوشی شما پر باشد؛ اما اپل هشدار داده است که نباید موقع خواب گوشی خود را شارژ کنید.

اپل در یادداشتی به کاربران آیفون در خصوص خطر آتش سوزی، برق گرفتگی، آسیب دیدگی یا از بین رفتن تلفن همراه و سایر اموال به علت شارژ گوشی در طول شب، به خصوص اگر تلفن پوشیده بوده و تهویه مناسبی نداشته باشد، هشدار داده است.

اپل شرح داده است که این کار می تواند منجر به گرمای بیش از حد و خطرناک دستگاه آیفون شده و از این رو، هنگامی که دستگاه به منبع برق متصل است، نباید روی دستگاه، آداپتور برق یا شارژر بی سیم خوابید، یا این که آن را زیر پتو یا بالش یا زیر بدن خود قرار داد.

اپل توصیه کرد: آیفون، آداپتور برق و شارژر بی سیم خود را در حین استفاده یا شارژ در یک منطقه با تهویه مناسب نگه دارید و اگر شرایط بدنی خاصی دارید که بر توانایی شما در تشخیص گرمای بدن تأثیر می گذارد، بیشتر مراقب باشید.

در صورت استفاده از شارژرهای مقرون به صرفه قیمت غیر اصلی که ممکن است استانداردهای ایمنی مشابه دوشاخه ها و کابل های رسمی اپل را نداشته باشند، خطر آتش سوزی افزایش می یابد؛ به گونه ای که روزنامه انگلیسی The Sun در گزارشی، از وقوع ده ها مورد آتش سوزی ناشی از کابل ها یا آداپتورهای شارژ ناایمن خبر داده است.

اپل هشدار داده است که وجود مایعات در نزدیکی شارژر نیز می تواند بسیار خطرناک باشد. بنابراین توصیه نموده است که به هیچ وجه از کابل ها یا شارژرهای آسیب دیده و دارای رطوبت که می تواند باعث آتش سوزی، برق گرفتگی، جراحت یا آسیب به گوشی گردد، استفاده نکنید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار اپل به کاربران در خصوص یک خطای مرگبار هنگام خواب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اپل به کاربران در خصوص یک خطای مرگبار هنگام خواب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید