واکنش به شایعه فوت بیماران کرونا به دلیل قطعی برق

به گزارش وبلاگ دریا، رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس به شایعات اخیر در فضای مجازی در خصوص اشکالات دستگاه اکسیژن ساز و ژنراتور برق این مجتمع درمانی واکنش نشان داد.

واکنش به شایعه فوت بیماران کرونا به دلیل قطعی برق

به گزارش وبلاگ دریا آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر محمد تمدن دار در واکنش به شایعات اخیر در فضای مجازی، افزود: دیر زمانی است که بحران زده ایم، درگیر و دار نبردی سخت با دشمنی پنهان و خداوند گواه است که از زمان شیوع این ویروس چه بسیار زحمات و تلاش ها و ازخودگذشتگی هایی که با همکاری نیروهای ستادی، درمانی و پشتیبان در مراکز درمانی به انجام رسید.

رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس، استان هرمزگان ادامه داد: حضور وقت و بی وقت و حداکثری در محل کار، معلق کردن مرخصی ها، کار در محیط آلوده و پرتنش، تلاش برای آموزش همگانی، ایثار و ازخودگذشتگی های مدافعین سلامت که همه و همه برای مهار و کنترل این ویروس و درمان بیماران مبتلا بود.

تمدن دار اعلام کرد: اما این روزها با افزایش آمار ابتلا بیماری کرونا همه خسته ایم و رنجور، همه دردمندیم و گاه غم عزیز ازدست رفته ای هم داریم، اما همچنان از پای ننشسته و پایبندیم به سوگندی که یادکردیم که تا آخرین توان در تلاشیم.

رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس افزود: ضمن قدردانی از خدمات شبانه روزی کادر درمان و نیروهای پشتیبان و ابراز همدردی و تسلیت به خانواده متوفیان و احترام به عقاید و حساسیت مردم در خصوص آگاهی از فرایند خدمت رسانی به بیماران بستری لازم می دانم که در خصوص متنی که ناعادلانه طی روزهای گذشته در فضای مجازی در خصوص فوت بیماران بخش مراقبت های ویژه کووید باهدف کمرنگ کردن خدمات همکارانی که شبانه روزی برای توسعه سلامت عمومی و تجهیز و توسعه بخش ها برنامه ریزی و تلاش کرده اند منتشر شد، توضیحاتی را ارائه دهم.

وی ادامه داد: مجتمع پیامبر اعظم (ص) به عنوان بزرگ ترین بیمارستانی دولتی استان هرمزگان و سانتر پذیرش کرونا است که از زمان شیوع این ویروس تا به امروز 5 بخش بستری کووید، یک بخش مراقبت های ویژه و یک بیمارستان صحرایی برای این بیماران تجهیز و راه اندازی شده است، همچنین با توجه به فرایند افزایشی این ویروس به زودی ای سی یو جدید با 13 تخت دیگر به بهره برداری می رسد.

تمدن دار بیان نمود: با توجه به نیاز به اکسیژن رسانی مناسب و مطلوب در این بیماران باوجوداینکه این بیمارستان اکسیژن ساز مرکزی دارد که اکسیژن مربوط به تمامی بخش ها را تأمین می کند و در بخش مراقبت های ویژه کووید به صورت مستمر، اکسیژن توسط کپسول اکسیژن مرکزی نیز تقویت می شود تا خللی درفرایند اکسیژن رسانی بیماران انجام نشود، نصب و راه اندازی دو دستگاه اکسیژن ساز دیگر در حال پیگیری و انجام است.

وی اعلام کرد: همچنین برق رسانی به کمک ژنراتور برق مرکزی پشتیبانی می شود که برق رسانی کلیه تجهیزات پزشکی اعم از دستگاه اکسیژن ساز و تهویه مصنوعی در زمان قطع ناگهانی برق شهر به صورت اتوماتیک و در زمان مدت کمتر از 10 ثانیه توسط ژنراتور مرکزی مجدد برقرار می شود، کما اینکه دستگاه های ونیلاتور نیز به گونه ای هستند که در صورت قطع برق تا 20 تا 120 دقیقه از برق باطری خود استفاده و مسئله ای برای بیمار به وجود نخواهد آمد.

رئیس مجتمع درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس در خاتمه گفت: با توجه به فرایند افزایشی موارد ابتلا و محدود بودن ظرفیت های درمانی و توان کادر درمان توصیه اکید به رعایت اصول بهداشت دست، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتشار ویروس به عموم مردم می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش به شایعه فوت بیماران کرونا به دلیل قطعی برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به شایعه فوت بیماران کرونا به دلیل قطعی برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید