وزارت صمت در سال 1400، یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو فراوری خواهد نمود خبرنگاران

به گزارش وبلاگ دریا، معاون وزیر صمت می گوید در سال گذشته حدود یک میلیون دستگاه خودرو فراوری شده که رشد 21 درصدی نسبت به سال 1398 داشته است. وی همچنین برنامه سال جاری وزارت صمت را فراوری یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو اظهار داشت که یک میلیون و 100 هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی و 150 هزار دستگاه در شرکت های بخش خصوصی فراوری خواهد شد.

وزارت صمت در سال 1400، یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو فراوری خواهد نمود خبرنگاران

به گزارش گروه مالی وبلاگ دریا، امروز (پنجشنبه) محسن صالحی نیا، معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در مراسم مراسم بهره برداری از پنج طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: راه اندازی منطقه ویژه مالی گرمسار در یک منطقه استراتژیک نزدیک به پایتخت با زمینه فعالیت صنعتی و تجاری توسط هیئت وزیران در سال 1394 تصویب و سازمان ایدرو به عنوان سازمان مسئول منطقه مشخص شد. طرح جامع منطقه در یک افق 20 ساله و در چهار فاز برنامه ریزی شده که در شرایط فعلی عملیات اجرایی آن در محدوده 247 هکتار در اولویت قرار گرفته و سال 1395 عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی با بیان اینکه زون های تخصیص داده شده در این منطقه در فعالیت مختلف صنعتی و تجاری شامل صنایع سلولزی، شیمیایی، والکترونیک، فلزی، کانی های غیر فلزی و نساجی است، توضیح داد: برای فاز اول این طرح 280 میلیارد تومان هزینه شده و اشتغال آن در مرحله ساخت و ساز 350 نفر بوده است. با توجه به زیرساخت های آماده شده تا کنون 88 قرارداد سرمایه گذاری با بخش خصوصی منعقد شده که برآورد اشتغال واحد ها بیش از 3800 فرصت است.

وعده اشتغال 6000 نفری در منطقه ویژه گرمسار

به گفته این مقام مسئول با تکمیل فاز نخست، اشتغالزایی به 6000 نفر خواهد رسید. همچنین با سرمایه گذاری های اجرا شده حدود 1800 میلیارد تومان دیگر به ظرفیت سرمایه گذاری در این منطقه اضافه خواهد شد.

صالحی نیا در ادامه بعضی از اقدامات این سازمان را برشمرد و گفت: یکی از اقدامات مهم نیز اخذ موافقت و ایجاد منطقه ویژه گمرک جمهوری اسلامی ایران بود تا اقدامات صادرات و واردات انجام گردد. همچنین 23 پروژه با پیشرفت های فیزیکی مختلف در سازمان ایدرو در حال اجرا است که تقریباً 45 هزار میلیارد تومان برآورد سرمایه گذاری شده است. یک مورد فولاد اسفراین بود که امروز به بهره برداری رسید و در آن برای فراوری لوله های جداره با وزارت نفت فراهم شده که تا 6 اینچ مربوط به اهواز و 6 تا 16 اینچ مربوط به فولاد اسفراین است.

وی همچنین وعده داد که در سال 1400 طرح ممبران مورد استفاده صنایع آب و تا خرداد ماه فاز 14 پارس جنوبی که ایدرو پیمانکار عمومی آن است به بهره برداری برسند.

به گفته معاون وزیر صمت، در سال گذشته حدود یک میلیون دستگاه خودرو فراوری شده که رشد 21 درصدی نسبت به سال 1398 داشته و برنامه وزارت صمت برای سال 1400 فراوری یک میلیون و 250 هزار دستگاه است که یک میلیون و 100 هزار دستگاه از آن در دو خودروساز اصلی و 150 هزار دستگاه در شرکت های بخش خصوصی فراوری خواهد شد.

امروز مراسم بهره برداری از پنج طرح ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) به دستور رئیس جمهور و با حضور وزیر صمت به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید. برای راه اندازی این طرح ها بیش از 45 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با افتتاح آن ها برای بیش از 1290 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد شد. این پنج طرح در پنج استان خراسان شمالی، کرمان، قزوین، سمنان و فارس در زمینه فراوری شمش آلیاژی، مس کاتد، کاشی و سرامیک، خردایش و دانه بندی سنگ آهن و همچنین تکمیل زیرساخت های فاز نخست منطقه ویژه مالی گرمسار به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزارت صمت در سال 1400، یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو فراوری خواهد نمود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت در سال 1400، یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو فراوری خواهد نمود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید