کشف یک غار عجیب پر از استخوان در روسیه، عکس

به گزارش وبلاگ دریا، گجت نیوز نوشت: محققان از کشف یک غار باستانی 42 هزار ساله با بقایای دست نخورده ای از استخوان حیوانات مختلف خبر دادند که در نوع خود اعجاب انگیز است.

کشف یک غار عجیب پر از استخوان در روسیه، عکس

این کپسول زمان ماقبل تاریخ، غاری است که تقریبا برای 42 هزار سال دست نخورده به جای مانده و دارای مجموعه متنوعی از استخوان های حیوانات است.

دیرینه شناسان با کاوش در این غار باستانی، بقایای حیوانات شکارچی و شکاری مربوط به دوران پلیستوسن را یافتند که از 11700 تا 2.6 میلیون سال پیش را شامل می گردد. این مجموعه شامل استخوان های خرس قهوه ای، روباه، گرگ، ماموت، کرگدن، گاومیش، آهو، غزال، گاومیش کوهان دار آمریکایی، اسب، جوندگان، پرندگان و ماهی ها بود.

موسسه زمین شناسی V.S. Sobolev فاش کرد که جمهوری Khalassia که در جنوب سیبری واقع شده، این غار را پنج سال پیش کشف نموده بودند. با این حال، به علت دور افتاده بودن مکان، تا ژوئن 2020 طول کشید تا دیرینه شناسان در نهایت توانستند بقایای آن را به طور کامل کاوش و آنالیز نمایند.

رمز و رازهای کشف غار باستانی 42 هزار ساله

آنها در حدود 400 کیلوگرم استخوان، از جمله دو جمجمه دست نخورده کفتار را از این غار باستانی جمع آوری کردند. وجود آثار جویدن روی استخوان ها نشان می دهد که احتمالا کفتارها در غار سکونت داشته اند.

دیمیتری گیمرانوف، کارشناس ارشد مرکز علمی اورال روسیه، اعلام نمود که علاوه بر موارد فوق، محققان تعدادی استخوان کشف نموده اند که به ترتیب آناتومیک تفکیک شده بودند. برای مثال، استخوان های اولنا و رادیوس کرگدن ها همراه با هم پیدا شدند که نشان می دهد کفتارها بخش هایی از لاشه را به داخل لانه کشانده اند.

جالب آنکه محققان استخوان های توله های کفتار را کشف کردند که معمولاً شنماینده هستند و به ندرت طی سال ها حفظ می شوند. این یافته نشان می دهد که این غار در واقع محلی برای پرورش کفتارها بوده است.

این تیم بعلاوه تاکید نمود که هوای سرد سیبری نقش مهمی در حفظ بقایای حیوانات پلیستوسن ایفا نموده است. برخلاف فسیل ها، این استخوان ها و گاه حتی گوشت پوست و خون دچار کانی سازی نشده و نسبتاً دست نخورده به جای مانده اند.

در حال حاضر استخوان ها برای تجزیه و تحلیل بیشتر به شهر یکاترینبورگ فرستاده شده است. دیمیتری مالیکوف، محقق ارشد در موسسه زمین شناسی و کانی شناسی شعبه سیبری آموزشگاه علوم روسیه، تاکید نمود که کشف بقایای این غار عجیب بینش های ارزشمندی را در خصوص گیاهان، جانوران، رژیم غذایی و آب و هوای آن موقع ارائه می دهد. علاوه بر این، کوپرولیت ها یا مدفوع فسیل شده، اطلاعات مهمی در خصوص رژیم غذایی حیوانات ارائه می دهند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کشف یک غار عجیب پر از استخوان در روسیه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک غار عجیب پر از استخوان در روسیه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید